Ljevakovič se ostře pustil do videosudích: Nevím, na co tam čumí a co dělají

15. 08. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Pro Teplice to v zápase 4. kola FORTUNA:LIGY byla pořádná rána. Sváteční duel proti pražské Spartě vůbec nedopadl podle jejich představ. Už o poločase totiž domácí prohrávali 0:4. O ostudný výsledek se navíc podle nich velkou měrou zasloužili chybující rozhodčí.

Pro teplické fotbalisty to byl zápas Blbec. Proti pražské Spartě se chtěli vytáhnout a místo toho odcházeli z hrací plochy se slušnou ostudou. Čtyřgólový debakl se začal rodit už ve 2. minutě, kdy se po hezké akci ze strany Letenských prosadil Šural.

Mezi hráči domácího celku však situace vyvolala velké rozhořčení. Branka podle nich padla po chybně vyřešeném momentu. Sparta se totiž trefila ze standardky, kterou sudí nařídili po nedovoleném zákroku Ljevakoviče na Kangu. Bosenský záložník se proti svému faulu ale ostře ohradil.

„Před prvním gólem to ode mě nebyl faul a místo toho jsme měli jít do brejku,“ stěžoval si na rozhodnutí rozhodčího Hrubeše. Sparťané se po úvodní brance nastartovali k velkému výkonu a ještě v průběhu první pětačtyřicetiminutovky přidali další tři góly. Dění před čtvrtým přesným zásahem však opět zvedlo ze sedadel všechny teplické fanoušky.

Branku zaznamenal Stanciu z volného přímého kopu. A to na základě hvizdu sudího, jenž teplickému Králi odpískal hraní rukou. „Podle mě nehrál rukou. Nevím, na co mají video,“ rozohnil se Ljevakovič.

K tomu se přičetly ještě dvě neodpískané penalty, kterých se Tepličtí dožadovali za pády Vaněčka v pokutovém území a už byl oheň na střeše. Videosudí totiž rozhodli, že se jednalo o čisté zákroky. Kapitán domácího týmu to ale viděl jinak, nebral si žádné servítky a pro další kritická slova nešel vůbec daleko.

„Byly tam dvě situace, ale já nevím, nesedím u videa. Nevím, na co tam čumí a co dělají. Nechci nikoho urazit, ale nemůžu to držet v sobě. Musel jsem na to reagovat,“ vyprávěl naštvaně.

Buď jak buď, Teplice odcházely do šatny za stavu 0:4 a pěkně rozhozené. Ve druhé půli už se zápas jen dohrál a čtyřbrankovým přídělem pro domácí také skončil. Frustrace však byla patrná i dlouho po duelu. Komise rozhodčích bude zřejmě zase mít co na práci.