Groundhoppík na cestách: Vypjaté derby a parádní návštěva. Nováček z Přepeř setnul stálici z Turnova

14. 08. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

První zápas divize a hned velký fotbalový hit. Navíc s úžasnou diváckou kulisou. Vyostřené derby mezi Turnovem a Přepeřemi nabídlo skvělou podívanou, v níž nakonec dominovali hosté, kteří zvítězili 2:1 na penalty. Po poločase přitom prohrávali. Zkrátka bitva jak má být.

O tom duelu se mluvilo týdny dopředu. Divizní los proti sobě poslat do velkého mače hned v prvním kole dva rivaly z posledních pár let. Na jednu stranu hřiště se postavilo mužstvo FK Tutnov, které je ve Fortuna divizi C jako doma. Na opačnou polovinu zeleného pažitu vyběhl celek FK Přepeře. Tedy tým, jenž si teprve na jaře vykopal  postup do čtvrté nejvyšší soutěže.

Ceduli Turnov a Přepeře od sebe z pohledu vzdálenosti dělí jen necelých pět set metrů, a tak spolu oba celky už poměrně dlouho svádějí vypjaté souboje. Tentokrát se derby blízkých sousedů mohlo uskutečnit po letech ve stejném „patře“ fotbalu. Přepere se totiž nakoply ke skvělým výkonům a od svého založení v roce 2013 po každé sezoně slavily postup výš. Až se konečně dostaly až na úroveň svého nesmiřitelného soka z Turnova.

A hned na startu v novém prostředí si přepeřští fotbalisté na stálici divize pěkně smlsnuli. V zápase se dostali do vedení domácí, kterým zajistil jednobrankový náskok už v 7. minutě Papoušek. Hosté se na odpověď v úvodní pětačtyřicetiminutovce nezmohli, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro Turnov.

Skóre se opět měnilo už v 58. minutě, kdy rozhodčí odpískal ve prospěch Přepeř pokutový kop. Na bílý penaltový puntík si balon postavil Vrabec a nekompromisní ranou zajistil svému celku vyrovnání. Do závěrečného hvizdu už pak ale žádný gól nepadl a o vítězi musely rozhodnout penalty.

V nic se lépe dařilo hostům z Přeper. Zatímco hostující hráči rozvlnili síť soupeřovy svatyně ve všech pěti případech, Turnov se trefil pouze třikrát a musel kousat prohru. Zasloužený triumf naopak oslavil divizní nováček.

Přepeře se navíc mohly radovat před fantastickou kulisou. Dlouho očekávanému a ostře sledovanému derby přihlíželo celých 1 020 diváků. V Turnově to byla zkrátka vynikající podívaná a reklama na fotbal.