Groundhoppík na cestách: Horky nad Jizerou porazily favorita, míč se v řece tentokrát nekoupal

06. 08. 2018 / Marek Janoš

Článek náhled

Horky nad Jizerou vyzvaly v předkole domácího poháru doma Motorlet Praha, který porazily 4:2. Divizní nováček porazil v dobré atmosféře favorita.

Malebná vesnička Horky nad Jizerou hostila o víkendu zápas předkola domácího poháru. Do obce s přibližně 500 obyvateli zavítal pravidelný účastník divize Motorlet Praha.

V utkání se střetli dva hráči, kteří se v minulosti pohybovali o velký kus výš. Na jedné straně bývalý hráč Sparty Radek Mynář, proti němu se za Motorlet postavil bývalý reprezentant Jan Rajnoch.

Další zajímavostí utkání byl fakt, že domácí trenér Aleš Kohout sám za své hráčské kariéry jeden pohárový zápas rozhodl. A rozhodně ne ledajaký. Bývalý útočník Jablonce nebo Boleslavi v roce 1998 gólem v prodloužení rozhodl finále domácího poháru mezi Jabloncem a Petrou Drnovice.

Na útulný stadion si v nedělním odpoledni našlo cestu 245 diváků, což je na předkolo poháru slušná návštěva. Zajímavostí místního fotbalového stánku je, že jej z jedné strany ohraničuje plocha pro jezdecký parkur, z další místní zámek a třetí stranu lemuje řeka Jizera. Nezřídka se stane, že míč skončí ve vodě a místní ho potom loví za pomoci podběráku. Tentokrát ovšem mohl podavač míčů nejblíž řece zůstat v klidu.

Samotný zápas nabídl nebývale zajímavou podívanou. Nováček z divize proti zkušenému týmu otevřel v 15. minutě skóre díky Korcovi. Motorlet dokázal zásluhou Maříka srovnat, ale vedení vrátil domácím Horkám Jeník. Zápas tři minuty před koncem poslal do prodloužení Rajnoch. V dodatečné půlhodince se dvakrát trefil střídající Kohout a rozhodl o překvapivém postupu Horek nad Jizerou do další fáze poháru.