Baroš vystartoval na Hovorku: Jsme kamarádi, krotil emoce

První kolo FORTUNA:LIGY uzavíral šlágr mezi Baníkem Ostrava a Jabloncem. Že oba celky vlétly do nové sezóny po hlavě, potvrdily i tahanice mezi Davidem Hovorkou a Milanem Barošem, kteří si nic nedarovali.

Od začátku utkání oba kohouti sváděli tvrdé souboje, nic si nedarovali. Ještě v prvním poločase Hovorka zezadu ve skluzu zajel do Milana Baroše, kvůli tomu ve zkušeném kapitánovi Baníku málem bouchly saze. Ihned vstal, chytl soupeře za dres, a důrazně mu domlouval, že takto by to nešlo.

Rozhodčí Hrubeš byl ovšem blízko a stihl rozvášněného bývalého reprezentanta umravnit, díky tomu zůstalo pouze u slov. Milan Baroš po zápase celou situaci klidnil svým vyjádřením, že s Davidem Hovorkou jsou kamarádi.

Pokopeme se, nadáváme si, ale tak to má být," nechal se slyšet kapitán ostravského Baníku. „Nebudeme nijak brečet. Po zápase jsme si podali ruce. Nic se nemění, pořád ho mám rád."

Oba kohouti se spolu potkali v Liberci, takže se dobře znají a mají mezi sebou vybudovanéátelské vazby. Na hřišti to ale vypadá jinak. Přesně tak, jak by to mělo být. Divákům je hned jasné, že jejich hráči hrají pro ně a chtějí vyhrát.

To je tady s Barym asi normální," komentoval situaci David Hovorka. „Milan dává do každého zápasu maximum. Uznávám ho jako hráče, ale na hřišti jde všechno stranou. Bohužel zase dal gól. To budu těžce kousat."

Milan Baroš devět minut před koncem utkání sváděl souboj s Tomášem Holešem a jablonecký fotbalista si pod tlakem omylem poslal ve skluzu míč do vlastní branky.

Městský stadion ve Vítkovicích propukl v jásot. Baník Ostrava se v minulém ročníku zachraňoval jen s obtížemi, hned v prvním kole ale porazil Jablonec, který čekají zápasy ve skupině Evropské ligy.

Hráči ovšem po zápase nepropadali přehnanému optimismu a nechtěli usnout na vavřínech. V poslední sezóně totiž také první kolo vyhráli, tehdy proti Zbrojovce Brnu. Jablonec je však přeci jen klub vyššího kalibru. Znamená to lepší časy pro Baník? To poodhalíme již v dalším zápase, kdy Ostrava pocestuje na Slovácko.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně