Anglická bitva o Ligy mistrů vrcholí! Ostrouhá Liverpool?

Bitva v anglické Premier League o účast v příští sezoně milionářské soutěže jde do finiše. K jasně kvalifikovaným Manchesteru City a Arsenalu se přidá ještě dvojice týmů. Které to ale budou? Ve hře zůstávají tři celky. V nejlepší pozici je s 69 body Newcastle, o tři body méně, ale zápas k dobru má Manchester United. Zatím pod čarou je Liverpool, který stejně jako Newcastle odehrál 36 zápasů, na United mu ovšem chybí bod, na straky dokonce čtyři.

O víkendu se jako první z této trojice představí Rudí ďáblové. Ti zajíždí na hřiště čtrnáctého Bournemouthu, který má záchranu již zajištěnou. United mají formu jako na houpačce. Po výhře nad Aston Villou nestačili na Brighton a West Ham, aby naposledy porazili Wolves 2:0 góly Martiala a Garnacha.

Podobné tvzení se dá uplatnit i na domácí tým, jež z posledních pěti zápasů třikrát prohrál a dvakrát vyhrál. Svěřencům Erika ten Haga by však problémy dělat neměl, hostující tým je favorit v kurzu 1,50. V dalších zbylých kolech čeká červenou část Manchesteru Chelsea a Fulham, oba zápasy se odehraji na Old Trafford.

V sobotu odpoledne se představí i Liverpool, který má vzhledem k Lize mistrů velmi těžkou pozici. Reds se ovšem nevzdali a statečně bojují. V Premier League vyhráli sedm posledních zápasů, když naposledy rozstříleli Leicester 3:0.

Tentokrát jim bude v cestě stát Aston Villa s Unaiem Emerym na lavičce. Jeho tým je ve hře o účast minimálně v Evropské konferenční lize, takže nepřijede do města The Beatles jen na výlet. Domácí jsou i tak favorizováni v kurzu 1,48. V posledním kole čeká Kloppovy svěřence výjezd do Southamptonu.

Třetí do party, Newcastle, se představí až v pondělí večer. Na svém stadionu přivítá potápějící se Leicester. Vítěz Premier League ze sezony 2015/16 je na předposledním místě a na místa zaručující záchranu mu chybí dva body. Lišky míří nejprve do St. James' Parku a pak doma vyzvou West Ham.

Domácí v boji o Ligu mistrů v posledních kolech začali lehce klopýtat. Po prohře doma s Arsenalem ztratili i na hřiště Leedsu, doma pak ale přesvědčivě porazili Brighton 4:1, o účast v milionářské soutěži po přesně dvaceti letech budou muset i tak ještě bojovat. Nejlepší střelec strak Callum Wilson dal v sezoně 18 branek a v posledních dvou zápasech se trefil hned třikrát, přidá další na účet Leicesteru? Sezonu zakončí černobílí na hřišti Chelsea.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně