Konferenční liga: Pražská "S" na jaře zamíří na jih. Vyplatí se vsadit už teď?

Sparta pojede do Srbska, Slavii čeká ještě o něco delší cesta do Turecka. Tak rozhodl los pro jarní část Evropské konferenční ligy. Podle experta Fortuny Romana Kovaříka jsou nyní oba české týmy mírným favoritem, do úvodních zápasů ale ještě zbývají dva měsíce.

"Oba české týmy jsou aktuálně mírným favoritem na postup. Vývoj kurzů není možné úplně dobře predikovat, protože  o jeho výši rozhodne celá řada faktorů. Mezi ně patří aktuální forma, hráčské absence, covidová situace včetně možnosti zaplnit hlediště nebo třeba i nasázenost na jednotlivé týmy," vysvětluje expert Fortuny Roman Kovařík.

Sparta - Partizan

Letenští rozehrají dvojzápas play off doma. Jeden z tradičně nejsilnějších srbských týmů by měl být pro tým Pavla Vrby pořádnou výzvou. Aktuálně vede srbskou ligu aniž by zaznamenal v 19 zápasech jedinou porážku.

Oba týmy se dosud setkaly jen jednou, a to v sezoně 1965/1966 ve čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí. Sparta nejdřív vyhrála 4:1, v odvetě ovšem padla 0:5 a vypadla. 

Šance jednotlivých týmů lze dva měsíce před duelem těžko posuzovat, ale dle kurzů u Fortuny je mírným favoritem duelu Sparta v poměru 1,80. Na postup Partizanu je 1,97.

"Bělehrad měl na podzim fantastickou formu, když v lize neprohrál jediný zápas, vysoce pozitivní skóre (53:6) budí respekt. Otázkou je, jestli v týmu vydrží portugalský kanonýr Ricardo Gomes (18 branek), kolem kterého krouží zvučnější týmy," uvažuje expert Fortuny Roman Kovařík.

"V Srbsku navíc panuje vždy neuvěřitelná atmosféra, která v případě plné kapacity bělehradskému týmu výrazně pomůže. Sparta zase může doufat v uzdravení Čelůstky, bez reprezentačního stopera by to šlo jen těžce. U Sparty lze tušit, že se poměr kurzů možná ještě před prvním duelem otočí,“ upozorňuje Kovařík.

Slavia - Fenerbahce

Soupeř sešívaných v probíhající sezoně nemá zdaleka tak dobrou formu jako Partizan. V lize je až pátý, o to zajímavější jména má ovšem v sestavě. Kromě českého obránce Filipa Nováka hraje v dresu Istanbulského týmu také hvězdný Mesut Özil. 

"U Slavie lze každopádně předpokládat, že tým dobije během pauzy „baterky“ a fyzicky bude připraven lépe než její soupeř, navíc by se mohl vrátit někdo z dlouhodobých marodů (Kúdela, Hovorka atd..), což družině kouče Trpišovského pomůže, v neposlední řadě Slavii bude styl soupeře vyhovovat“, říká expert Fortuny Roman Kovařík.

Kurz na postup Slavie je 1,70. Na Fenerbahce 2,10. Týmy se spolu v minulosti zatím nikdy nesetkaly.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně