Souboj o titul, odveta za finále Ligy mistrů. To je šlágr Premier League

V sobotu se v Premier League uskuteční jeden z klíčových zápasů v boji o titul. Jasně, hovořit o rozhodující bitvě je na konci září samozřejmě předčasné, ale vzájemný souboj horkých kandidátů na vítězství Chelsea a Manchesteru City může leccos napovědět.

Před vzájemným soubojem je na tom lépe Chelsea, která vévodí tabulce anglické ligy. V probíhajícím ročníku Londýňané ještě neprohráli a body ztratili pouze vlivem remízy s Liverpoolem 1:1.

Jinak jsou ovšem suverénní, což dokazují výhry nad Arsenalem (2:0) a Tottenhamem (3:0) a vynikající skóre 12:1! Jediný gól dostali Blues právě v prověrce s Liverpoolem.

Také Manchester City má skvělé defenzivní statistiky, na které upozorňuje i expert Tomáš Vlasák. "Byť se to na první pohled asi nezdá, půjde především o souboj obran, přičemž obě udržely ve svých posledních pěti soutěžních vystoupeních čtyři čistá konta," píše v analýze Fortuny.

V posledních třech vzájemných zápasech se vždycky radovala Chelsea, a to včetně finále Ligy mistrů. V těchto utkáních byl vždy brankový rozdíl jen jeden gól. Dvakrát vyhráli Blues 1:0, jednou 2:1. Možná tak bude stát za to hrát na počet branek under 2,5 v kurzu 1,80. Naopak na over lze sázet v kurzu 2,13.

I přes vynikající výsledky Chelsea v posledních třech vzájemných zápasech a výhodu domácího prostředí, lze výsledek zápasu jen velmi těžko odhadovat. K tomu se přiklání i bookmakeři, kteří favorizují Chelsea jen o setinky - 2,75 na domácí Chelsea, 2,80 na výhru City.

Obrana by dle Vlasáka měla být klíčem: "Propracovaná defenziva trenéru Tuchelovi v souboji s jeho protějškem Guardiolou může přinést další úspěch. Chelsea totiž od jeho příchodu vyhrála všechny tři vzájemné duely, v nichž inkasovala dohromady jediný gól," poukazuje.

Kurz na to, že Chelsea neobdrží v zápase branku je 3,30 (tým 2 nevstřelí gól). Co se týče samotných střelců, nejvíce se věří Romelu Lukakovi, na jehož gól je vypsán kurz 2,50. Toho ovšem bude obrana Citizens určitě hlídat na těsno. Na druhé straně je to s kurzem 3,50 trochu překvapivě Ferran Torres, který poslední zápas v Premier League se Southamptonem dokonce strávil celý na lavičce.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně