Když Rosický přišel do Dortmundu, byl ještě dítě, vzpomínal Lehmann

Tomáš Rosický udělal tečku za svou bohatou profesionální kariérou, na rozlučku dorazily do Prahy světové hvězdy včetně německého brankáře Jense Lehmanna.

Cesc Fabregas, Kieran Gibbs, Nuri Sahin, Dedé, Robin van Persie a také Jens Lehmann se společně se zaplněnou Letnou rozloučili s kariérou Tomáše Rosického.

Bývalý reprezentační záložník, hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu symbolicky ukončil svou profesionální kariéru. Právě brankář Jens Lehmann, který s Rosickým působil v Dortmundu i Arsenalu, vyprávěl o svých dojmech z večera v Praze.

„Bylo skvělé vidět staré známé, kteří se tady sešli,“ vyprávěl. O Tomáši Rosickém mluvil vždy jako o „Thomasovi“. V exhibičním střetnutí mezi Týmem Česka a Týmem světa chytal za světovou jedenáctku, ve které působily bývalé i současné hvězdy Dortmundu a Arsenalu. „Mělo to skvělou atmosféru, i když bylo špatné počasí. Byla to skvělá příležitost oslavit Thomasovu kariéru,“ pochvaloval si Jens Lehmann.

S Rosickým prožil ze všech hvězd možná nejdelší čas. Nejdříve jej uvítal jako jednička v Dortmundu, později odešel do Arsenalu a Rosický jej tam o tři léta později následoval.

„Pamatuju si ho dobře, když úplně mladičký přišel do Dortmundu. Hrál jsem s ním jeho první zápas v BVB a teď i jeho úplně poslední v kariéře. Kapitola se uzavírá,“ usmíval se Lehmann, který odchytal i 61 zápasů za německý národní tým.

Nejvíce vzpomínal na Rosického začátky v Dortmundu. Tehdy mu pro jeho nízkou váhu doporučovali, aby více jedl. Pro českého záložníka se tak vžila přezdívka Schnitzel – Řízek.

„Byl ještě dítě, ale byl pro nás zatraceně důležitý. Prošli jsme společně skvělými časy, společně jsme bojovali v Lize mistrů. Bylo skvělé s ním hrát,“ dodal Lehmann. „Co se týče sportovního úspěchu, rozhodně našim společným největším úspěchem bylo ligové vítězství s Dortmundem. Na to ani jeden nezapomeneme,“ uzavřel.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně