Češi na Slováky umí. Víte, proč je remíza ve federálním derby nepravděpodobná?

Z bratrství může být také zatraceně silná rivalita. To jednoznačně dokazují souboje Čechů a Slováků ve fotbale, ale i v dalších sportech. Díky Lize národů dojde ve středu už na čtvrté federální derby za poslední dva roky. Poslední tři duely ovládly české barvy. Jaké jsou další zajímavosti vzájemných soubojů?

Jejich historie je v posledních deseti letech poměrně bohatá. Češi svedli se Slováky pět zápasů a rozhodně jsou těmi, kdo tahá za delší konec. Zvítězili čtyřikrát, zatímco naši sousedé se radovali jednou. Pro Čechy jasně hovoří i skóre, které je z posledních pěti utkání 9:3.


Když se podíváme ještě hlouběji do minulosti, zjistíme, že z dvanácti vzájemných utkání od rozdělení federace se Slováci radovali jen dvakrát.

Jak Češi, tak Slováci uspěli o víkendu ve svých zápasech. Náš národní tým zvítězil díky gólu Jakuba Jankta nad Izraelem, Slovensko také jedinou brankou Jána Greguše přemohlo Skoty.

A o co v utkání vůbec jde?

Slováci se budou snažit stůj co stůj vyhnout sestupu do výkonnostní skupiny C. K tomu jim pomůže jedině výhra. Aktuálně ztrácí bod na Izrael a pět bodů na Česko. Češi ještě živí naději, že by mohli postoupit ze skupiny, čímž by se kvalifikovali na final four a ještě postoupili do vyšší výkonnostní skupiny pro příští rok.

Remíza ani pro jeden tým vůbec nic neřeší! A jak se dočteš v zajímavostech, ani tak není ve vzájemných zápasech vůbec častá.

Zajímavosti

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně