Německo versus Česko: sázka na jistotu? Na co si dát pozor

Ve středu večer čeká českou fotbalovou reprezentaci přátelské utkání proti Německu. Utkání se odehraje v Lipsku a domácí jsou samozřejmě favoritem. V posledních letech Nationalelf zvítězil na MS 2014 a přivezl si bronz z Eura 2016. Zklamal pouze na MS v Rusku, kde vypadl už ve skupině.

Jenže pozor, před utkáním je třeba vzít v úvahu několik faktů, které mohou mít na konečný výsledek samozřejmě vliv. V krátkosti si důležité okolnosti zápasu představíme.

Posledních 5 zápasů

Německý mančaft v posledních letech platil za nezastavitelný stroj na vítězství. Zvlášť po suverénním vítězství na mistrovství světa 2014 v Brazílii. Jenže si nejde nevšimnout toho, že v poslední době to drhne. Důkazem je posledních 5 zápasů. Přestože Němci nenarazili na snadné soupeře, zvítězili jen jednou (Ukrajina). Ostatní zápasy skončily remízou (2x Švýcarsko, Španělsko, Turecko).

Koronavir

Marná sláva, virová nákaza tu je s námi dál. A zvyká si na ni i fotbal. Změny na poslední chvíli, hráči v karanténě, provizorní řešení. Na to všechno si zvykají už i národní týmy. Ačkoli nelze očekávat žádné divoké rošády jako před zápasem Česko – Skotsko, je třeba počítat s tím, že v utkání se může objevit jiná sestava, než jakou týmy představily v nominaci.

Češi na Němce umí

Od roku 2004 se Češi utkali s Německem pětkrát a bilance vyznívá 3:2 pro naše západní sousedy. Česká vítězství pamatují silnou generaci Kollera, Nedvěda, Poborského a dalších. Češi zvítězili 2:1 na Euru 2004 a 3:0 v kvalifikaci na Euro 2008. Tehdy se proti našlapanému německému týmu prosadili Sionko, Matějovský a Plašil.

Ve stejné kvalifikaci uspěli i Němci vítězstvím 2:1. Jejich poslední dvě výhry jsou relativně nedávné. Při kvalifikaci na MS v Rusku 2018 náš tým s Německem utrpěl porážky 0:3 (2x Müller, Kroos) a 1:2 (Darida – Werner, Hummels).

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně