Zaměřeno na Slavii v Evropě. Dovede postoupit ze základní skupiny?

V Evropské lize se nakonec představí tři české celky, Sparta, Liberec a Slavia, která nezvládla boj o Ligu mistrů. Klub z Edenu byl samozřejmě po vyřazení hodně zklamaný, ale pro český fotbal to je možná paradoxně dobře. V Evropské lize je šance uhrát do koeficientu více bodů, sešívání si mohou dělat naděje i na postup do jarní fáze, protože los byl k pražskému celku poměrně milostivý.

Družina kouče Trpišovského vloni hrála LM a odnesla si cenné zkušenosti ze soubojů s Interem Milano nebo Barcelonou, které může nyní zúročit. Právě vědomí, že tým může konkurovat prakticky každému, je nesmírně důležitý. Slavia spoléhá na skvělou fyzickou i taktickou připravenost, každý hráč plní na hřišti to, co má. To by se nemělo změnit ani po odchodu Coufala (West Ham), na jehož místě může nastupovat Holeš. V kádru Slavie je celá řada reprezentantů (Provod, Ševčík, Bořil, Hovorka a další...), tým se může spolehnout dlouhodobě na velice pevnou defenzivu. Hvězdami mužstva jsou gólman Kolář a záložník Stanciu, který musí ale v produktivitě ještě přidat.

Právě střílení branek na mezinárodní scéně je problém Slavie, který ji limituje v cestě za lepšími výsledky. Ve skupině C je hlavním favoritem německý Leverkusen, který prochází dílčí obměnou, nicméně příchody Schicka s Kluivertem znamenají, že minimálně dopředu bude tým opět silný. Izraelská Beer Sheva vyřadila na cestě od EL Viktorii Plzeň (1:0), ale ve zmíněném utkání nic moc nepředvedla, postupovou branku dala z penalty. Venku bude tým do počtu, doma by neměl na organizovaně hrající Slavii stačit.

Český zástupce si to a postup tak nejspíš rozdá s francouzským Nice, což je na tamní poměry průměrný tým. Hosté se dostali do pohárové Evropy jen shodou okolnosti, v nedohraném ročníku byli aktuálně pátí a měli lepší bilanci s Reims. Další tři týmy pak ztrácely v Ligue 1 jediný bod a lze předpokládat, že Lyon nebo Monaco by Nice předstihly. Francouzský zástupce je aktuálně v ligové soutěži osmý s bilancí (3-1-2) a záporným skóre (7:8), což podtrhuje jeho průměrnost. V týmu sice je veterán Dante, Brazilec má ale už nejlepší časy za sebou a na stoperu strádá rychlostně. Svoji bývalou formu z Monaca hledá Rony Lopes, rovněž dánský zázrak Dolberg zaostává za očekáváním, které od amsterodamský talentu byly. Slavia díky celkové vyspělosti (taktika, fyzička, síla, zkušenosti, disciplína) by mohla a měla skončit ve skupině C do druhého místa.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně