Symbolem českého klubového fotbalu se stává dvojtečka

Profesionální fotbalové soutěže v Česku získaly nový, slušivější kabát. Symbolem se stává dvojtečka.

Vizuál českých profesionálních soutěží je znám. Novým symbolem českého fotbalu je černá dvojtečka na žlutém pozadí. Logo odkazuje k důležitému partnerství mezi českým fotbalem a společností Fortuna.

„Fortuna je spojena s fotbalem už přes deset let. Logo Fortuny se objevilo na dresech různých prvoligových klubů od Slavie po Brno,“ uvedl představení loga ředitel Fortuny David Vaněk.

„Naší ambicí je přispět k pozvednutí českého fotbalu – profesionálního i výkonnostního. Na fotbal se totiž díváme z dlouhodobého hlediska. Sami fandíme fotbalu, takže se dokážeme vžít do role fanoušků,“ pokračoval.

Vstup Fortuny přináší do českého fotbalu stabilitu. „To je pro fotbal extrémně důležitá věc. Všechny kluby ví čtyři roky dopředu s jakými finančními prostředky mohou počítat,“ dodal David Vaněk z Fortuny.

Logo je jednoduché, a přitom s fotbalem neodmyslitelně spjaté. „Chtěli jsme, aby logo dokázalo nakreslit i malé dítě. Jednoduchá a zapamatovatelná loga jsou trend,“ řekl k symbolu dvojtečky Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace.

„Černá dvojtečka na žlutém podkladu je sebevědomý počin. Je tady ale jednoznačná identifikace s tímto logem a nejvyšší soutěží,“ vysvětlil tvůrce loga Pavel Šmejkal, který představil jeho delší podobu s nápisem FORTUNA:LIGA i pouze jednoduchou dvojtečku.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně