Groundhoppík se po koronapauze znovu rozjel! První zastávka: Rájec-Jestřebí

První fotbal po dlouhé pauze způsobené koronavirem si náš Groundhoppík odbyl na jižní Moravě v Rájci-Jestřebí. Výlet byl tak trochu přepadový, ale za to byl o to povedenější!

Nedělní fotbalová návštěva původně nebyla vůbec v plánu, jenže když už vám v sobotu cestou na kamarádovu svatbu ujede kufr až do Brna a vy pro něj druhý den musíte, tak proč neplánovaný výlet nespojit s fotbalem, že?


Ideálně po trase se nabízel zápas Rájce-Jestřebí s Lelekovicemi, kterým oba celky zahájily nový ročník 1.B třídy. Po vstupu na stadion a zaplacení lidových 30 korun dostávám slosovatelný program. 


Zaujme mne jméno brankáře – Karel Švancara. Kdo alespoň trochu sleduje fotbal, tak ví, že v okolí Brna je Petr Švancara něco jako kult, modla. Proto jsem se pořadatele zeptal, zda „to je mladej Švanci”. S úsměvem odpovídá, že je to jen shoda jmen. Škoda.
Možná si říkáte, a oprávněně, zda jsem ten nalezený kufr tahal s sebou. Jasně, že jo. Akorát mi jej velmi ochotně a bez řečí schovali v bufetu, nad čímž mi hned v úvodu zaplesalo srdíčko.


A aby toho nebylo málo, nadšením jsem se rozplýval hned vzápětí. Pivo za 25 korun! Jedenáctka Páter z tři kilometry vzdálené Černé Hory potěšila chutí s především nádherně krémovou pěnou. Vychlazená bylo také akorát a v srpnovém parnu se proměnila v učiněný balzám.
Stadion v leží v Rájci má tu výhodu, že fotbal můžete sledovat odkudkoliv. Za brankou u potoka jsou dvě malé kryté tribuny, naproti kabinám je mez s lavičkami, odkud je luxusní výhled, za druhou brankou je nekryté sezení a jak to tak bývá, většina skalních stojí u klandrů vedle střídaček.


V poločase je třeba se řádně posilnit. Klobásu byste v Rájci sice hledali marně, ale zato dostanete trampské cigáro. Máte na výběr – půlku za 30, celé za 60. Nechal jsem si jedno celé vytáhnout z udírny, omočil v hořčici a uznal, že i tahle lahůdka stojí za to. Chuť jemně pikantní a celkově dobře poživatelná.
Samotné hřiště je pak místy lehce hrbolaté, ale o trávníček se starají precizně. Nikde žádné vyšlapané díry, všude zeleno. Výhoda je také ta, že areál leží kousek od hlavní silnice a za deset minut dojdete i k nádraží, kde můžete výlet začít/zakončit v příjemném Sport baru XXL.


Kam se vydáme příště? V sobotu nás čeká zastávka na Vysočině. Konkrétně stihneme dvě destinace. Dopoledne se zastavíme v areálu Slovanu Havlíčkův Brod, kde vyrostla dnešní hvězda West Hamu Tomáš Souček, odpoledne se zastavíme ve Štokách. V neděli pak vyrazíme na pozvání jednoho z fanoušků do Jarošova na Uherskohradišťsku.Pár dalších fotek z místa:Ten klandr na spodku střídačky je dost nebezpečný pro impulsivní trenéry a náhradníky...

Za plotem je parkoviště, silnice a zastávka autobusu. Doprava za jedna.

Pohled od branky k brance.

Lavičky na tribuně proti kabinám, je z nich výborný výhled na hřiště. Ideální pro delegáta.

Za tribunkou je potok, když se někdo ukopne, musí do vody. 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně