Do zbraně! Hvězda Tottenhamu se v době koronaviru rozhodla narukovat do korejské armády

Ofenzivní štírek Tottenhamu Son Heung-min bude sloužit v jihokorejské armádě. Sedmadvacetiletý útočník nastoupí na vojnu a čekají ho minimálně čtyři týdny služby.
Podle jihokorejského práva je třeba před dosažením osmadvaceti let odsloužit dva roky v armádě. Lze však získat výjimku. Tu dostal i známý útočník Tottenhamu Son Heung-min za reprezentaci své země. Povinná vojenská služba mu však byla pouze zkrácena na čtyři týdny. Sedmadvacetiletý fotbalista se tak rozhodl, že nečekané pauzy využije a uniformu obleče nyní.

V roce 2018 dovedl Son Heung-min korejskou reprezentaci ke zlaté medaili na asijských hrách. Jako kapitán tak celé mužstvo osvobodil od dvouroční vojenské služby.

Hráčům, kteří společně s hvězdou anglické Premier League došli k nejcennějšímu kovu byla původní služba na dva roky výrazně zkrácena. Medailisté musí absolvovat pouze čtyři týdny základního výcvikového kurzu.

Korejský reprezentant utrpěl před neplánovanou odmlkou zranění. Zlomil si ruku, což ho na několik utkání vyřadilo ze hry. To ale netušil, že se pauza značně protáhne kvůli rozšiřujícímu se onemocnění covid-19.

Ač se nejprve předpokládalo, že Son do armády zamíří na konci léta, věc se má jinak. Po návratu do své rodné vlasti vyhodnotil situaci. Rozhodl se využít volna a do kasáren a na cvičiště se nejspíše podívá již nyní.

Son při návratu z Londýna musel zůstat čtrnáct dní v karanténě. Vzhledem k pozastavení anglické soutěže ovšem neví, kdy a zda vůbec nastoupí zpět na hrací trávník.

Právě to by mohl být největší problém. Klíčový hráč Spurs potřebuje stihnout základní výcvik do doby, kdy by se opět mohla rozběhnout nejkvalitnější liga světa. Další překážkou by pak mohla být nedávná zlomenina.

I přes několik rizik však aktuální situace nasvědčuje tomu, že korejský rychlík zanedlouho místo dresu a kopaček navleče vojenskou uniformu, obuje kanady a místo posilování, či tréninku zažije čtyřtýdenní dril v armádě.


Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně