V Anglii řeší Součka: Mladý, hladový. To chceme. Může dělat zázraky, hlásí fanoušci i odborníci

Megapřestup je stvrzen. Sešívaný záložník Tomáš Souček se dohodl s anglickým West Hamem a stěhuje se do Londýna, kde bude působit nejméně do konce sezony. Vršovický klub za svůj klenot vyinkasoval slušnou sumu a může si mnout ruce. Proč slavný klub z Premier League vysolil tolik peněz za českého špílmachra? A co na posilu říkají sami „kladiváři“?

Velká paráda. A zároveň i velká škoda. Český fotbal se v uplynulých dnech zviditelnil tahanicemi okolo nového angažmá Tomáše Součka, který nakonec zamířil do anglického West Hamu. FORTUNA:LIGA tak přišla o jednoho z nejlepších hráčů. Slávistický „kompjůtr“ s „kladiváři“ podepsal hostování na jaro. Pokud se londýnský celek navíc zachrání v nejvyšší soutěži, změní se kontrakt v přestup.

Slavii tak přitečou do klubové kasičky miliony liber. Proč vysázel West Ham na prkno sto milionů za půlroční hostování a je připraven poslat dalších 400 v létě? Kvůli čem si Angličané Součka vyhlédli a co na jeho přesun říkají na ostrovech? Trenér David Moyes to shrnul jednoduše. „Je mladý, hladový, ale také prověřený. Přesně to, co v klubu chceme,“ prohlásil lodivod westhamské lavičky.

Fanoušci si jeho příchod povětšinou chválili. „Věřím, že může dělat zázraky,“  vyjadřovali se na sociálních sítích. „Skvělý podpis,“ psali. „Věřím, že je to skvělý krok pro něj i klub. Pokud je pravda to, co o něm říkají ostatní, jsem moc šťastný, že podepsal. Je to přesně to, co potřebujeme. Zdá sel že je dobře vybavený. Jako kapitán navíc v mladém věku získal spoustu zkušeností,“ popsal jeden z fanoušků spoustu pozitiv, jimiž se může Souček pyšnit.

Našli se ale i tací, kteří měli z přestupu rozporuplné pocity. „Souček je pro West Ham dobrý hráč, ale ne pro leden. Klub teď potřebuje fotbalisty, kteří budou mít na hru okamžitý vliv,“ napsal jeden z nich. Někteří se rýpli do toho, že West Ham ve středu prohrál s Liverpoolem. „Souček si asi teď musí říkat, co to sakra podepsal. West Ham? Banda přeplácených pitomců.“ Jedno je jisté. Jak se Tomáš Souček v Anglii rozkouká, se všichni dozví teprve v příštích měsících. A pak se uvidí, jaký tento velký krok byl.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně