Fortuna Gól snů před zimní pauzou? Výstavní volej, povedené nůžky i dalekonosky k tyči!

22. 11. 2019 / Martina Kramerová

Článek náhled

Třetí týden v listopadu nabídl na českých fotbalových stadionech spoustu zajímavých branek a krásných parádiček. Přestože se podzimní část sezony nachýlila ke konci, neváhali fanoušky zahřát pořádnou dávkou gólových laskomin. Nechyběly povedené nůžky, dalekonosný volej nebo ostropalba z velkého vápna. Jak vypadaly ty nejhezčí?

Jakub Barda

Na stadionu Táborska B běžela v zápase jihočeského krajského přeboru proti Milevsku 55. minuta, když hosté dokázali navýšit hubený jednobrankový náskok. Do střelecké listiny se zapsal Jakub Barda, který dostal balon ze středu hřiště na levou stranu, potáhl ho takřka na hranici velkého vápna a vypálil. Jeho parádní střela zapadla do protilehlého růžku táborské svatyně a Milevští mohli slavit. Nejen trefu, ale později také vítězství. Duel totiž nakonec vyhráli 2:1.

Martin Lindák

Rezerva Českých Budějovic si ve Fortuna divizi A vyšlápla na Petřín Plzeň a zvítězila vysoko 5:1. Jednu z pěti branek vsítil i Martin Lindák, jenž připravil všem přítomným nádhernou podívanou. V 55. minutě a za stavu 3:0 pro jeho tým hlavičkoval jeden z budějovických hráčů pod sebe směrem k půlicí čáře. Kus za velkým vápnem se do míče opřel právě Lindák a dělovku z voleje protáhl domácího brankáře. Jeho zásah zvýraznil jihočeské vedení a pomohl ke konečnému „bůru“.

Vítězslav Hankocy

Parádní přestřelka a výstavní trefa, co nestačila na triumf. S takovým pocitem odcházel z bitvy mezi Srbicemi a Domoušicemi Vítězslav Hankocy. Hráč hostujícího celku si ve 20. minutě naběhl na centr ze standardní situace a povedenými nůžkami z malého vápna vyrovnal skóre. Pro jeho tým to však bylo málo. Na hrací ploše nakonec padlo dalších sedm gólů a Srbice vyválčily výhru 5:4.

David Buchta

Ostravský Baník B vyrazil k jednomu ze zápasů Fortuna MSFL do Uherského Brodu, kde po půlhodině hry prohrával 0:1. Následně však David Buchta zavelel k vyrovnání skóre a obratu. Ostravský fotbalista si po pěkné kombinaci se spoluhráči potáhl balon po čáře velkého vápna směrem ke střední ose hřiště a vzápětí prudce vystřelil. Balon zapadl ke vzdálenější tyči a Baník se mohl poprvé radovat. Poté přidal ještě tři trefy a vyhrál na půdě soupeře 4:1.