Groundhoppík vizitíroval v Karlovarském kraji: Pánové, máme pro Vás ideální tip na rodinný výlet!

Před nedávnem zasypaly Instagram storýčka z výletu po Karlovarském kraji. Groundhoppík stihl navštívit všechny tři krajské úrovně. V sobotu se vydal na přebor do Horního Slavkova, v neděli pak zvládl I. B třídu v Hazlově a krajský ligový střed v Lokti. Kromě dalších parádních fotbalových pochutinek také přivezl jeden zajímavý tip pro naše mužské příznivce.

Malé hornické městečko Horní Slavkov leží vklíněno do krásných lesnatých kopečků, na něž se Vám skýtá krásný pohled i z tamního fotbalového areálu. Hřiště nepatří mezi největší, zato je k němu přilepena prostorná tribuna. Naproti ní je nově zrekonstruované zázemí. V ústřední budově jsou také chytře vestavěné střídačky.

Na první pohled Vás ale zaujme v rohu hřiště umístěný stánek s grilem, na kterém se pečou oválné masité lahůdky. Na vrchu velké tribuny se nachází výčep s klubovnou. V něm hrála až příliš nahlas muzika, což občas rušilo průběh zápasu. Nechal jsem si natočit lahodnou svijanskou jedenáctku a usedl na tribunu.

Slavkov hraje svá utkání v sobotu ve čtvrt na jedenáct. Pro mnoho fanoušků na tribuně jsou tedy zápasy ideálním probuzením po horečce páteční restaurační noci. Nebál bych se říci, že jsem byl na tribuně jeden z mála střízlivých. Bohémský život některých místních příznivců jsem nejvíc poznal v 89. minutě, kdy mi přímo na záda spadl jeden společensky upravený podporovatel. Ten nezkoordinoval svůj krok a hřmotně zahučel do mezery mezi lavičkou a schodem tribuny.

To už jsem za sebou měl i klobásku. Musím říci, že jednu z nejlepších. Doma motaná, na grilu pečená, jemné chuti… prostě nádhera! Tady nebudete litovat, že vytáhnete z portmonky šedesát kaček. Družstvo Horního Slavkova se může těšit z precizně upraveného areálu, který je bokem od centra, a v němž naleznete širokou nabídku na čepu. Zapomněl jsem totiž dodat, že krom jedenáctky mají i svijanskou dvanáctku a desítku „géčko”.

Ačkoliv sobota byla ještě dlouhá, mně další povinnosti velely vydat se znovu na fotbal až v neděli. Stejný čas, jen o několik kilometrů dále, téměř na hranicích s Německem, hrálo se střetnutí I. B třídy. Pojedete-li do Hazlova vlakem, určitě nezabloudíte. Hřiště totiž leží hned pod nádražím. Stačí jen vysednout z lokálky, párkrát zvednout podrážku a jste v centru dění. Hned u vstupu vás uvítá bufet.

Před ním je připraveno sezení, ale lavičky se najdou i na straně „pod stanicí”. Hrací plocha přímo přiléhá k domečkům, které mají pro jistotu zamřížovaná okna. Kolem ve svahu situovaného hřiště jsou také tři transparenty podporující hazlovskou kopanou. Fanouškovská podpora tedy domácím nechybí! K zápasu přijely Mariánské Lázně a hned od úvodu se jednalo o napínavou bitvu.

Tu báječně podpořila opojná chuť jedenáctky z pivovaru Gambrinus za běžných pětadvacet. Sedám si na lavičku a pohledem kolem dokola konstatuji, že hřiště má opravdu jedinečný pel. V průběhu hry zazní kromě píšťalky sudího ještě jiný hvizd. „Tos neviděl, teď jel vlak, průvodčí pískl odjezd a oni přestali hrát…,” popisoval kuriózní moment jeden z příznivců svému kamarádovi, jenž mu právě přinášel zrzavé štěstí.

V poločase také zkouším klobásku. Na grilu se na mě smějí hned dva druhy. „Červená a bílá”. Beru na doporučení usměvavé dámy za výčepem bílou a nelituji. Nadýchaná chuť, navíc dobře kořeněná. Zkrátka hazlovský dodavatel ví, co naložit do střívka. Hazlov, ačkoliv hrál druhou půli „z kopce” a v přesile nakonec ztratil nadějné vedení a doma prohrál.

Na konci utkání mi ještě byla u pultu s „točenými a pečenými” nabídnuto cukroví, které napekly místní fotbalové dámy, ale s díky jsem odmítl. Držím figuru, že. Naposledy jsem ještě zhlédl od nádražní budovy směrem k hřišti a vydal se na poslední štaci. Čekal mne A-třídní Loket. Ten doma hostil vedoucí Vintířov, což slibovalo další prima špíl.

Hřiště v Lokti je umístěno hned vedle panelové zástavby, což má také své urbanistické kouzlo. Nízká tribuna a multifunkční domeček na jedné straně, lavičky na straně druhé. Jednoduše a zároveň chytře uspořádaný prostor. Při obhlídce hrací plochy jsem také v jednom místě zahlédl loketskou dominantu - hrad, který se tyčí nad řekou Ohří, jež se klikatí jen pár metrů od hřiště.

Ve výčepu jsem obdržel desítku „Gambáče” za sedmadvacet a vydal se na tribunu. Pár sedaček bylo trochu rustikálně upraveno, anžto za pár let svého provozu došlo k jejich lehkému poničení. Prakticky celý zápas mne kromě hráčů bavili dva asi tříletí kluci, kteří neustále vymýšleli různé kulišárny, a kteří také co chvíli poskakovali u klandru a křičeli: „Do toho! Do toho!”. Lepší fanklub si domácí kozlové nemohli přát.

O půli jsem znovu zamířil ke kulinářskému okénku. Klobáska k dispozici nebyla, a tak jsem si dal alespoň párek v rohlíku za pouťovou dvacku. Uzenka byla trochu studenější, ale jinak se jednalo o klasiku, která nikdy neurazí. Sympaticky hrající Loket nakonec neuspěl a Vintířov zůstal na čele. Svého soupeře ale dlouho držel v šachu, a to i díky skvělému brankáři, který dokonce čapl pentli.

Nicméně, pro pány tu máme ideální tip na výlet. Svou ženu s dětmi pošlete přes most na hrad a vy sami z centrálního parkoviště seběhněte dolů ke hřišti. A zatímco zbytek vaší rodiny se bude rozplývat nad bryskní architekturou a skupovat všelijaké cetky s motivy loketské památky, vy se budete v klidu slunit na tribuně u piva a sledovat některou z loketských fotbalových bitev. Nádhera, co?

Všechny tři destinace od nás mají opět doporučení, takže neváhejte vyrazit! Kam se vydám tento víkend? To se dozvíte již brzy! Neváhejte nám ale posílat zajímavé tipy!

Fotbalová bitva v Hazlově.

Tady jasně víte, ke komu domů jste zavítali.

Takto neblaze dopadla sekačka ve Slavkově.

Stylový držák na míče ve Slavkově.

A krásný výhled přes bránu v Lokti. Kvitujeme pečlivě označené místo pro penaltu.

Slavkov nabídl vynikající klobásku a jedno orosené.

Panoramatický výhled na slavkovské hřiště.

A ještě Slavkov ze druhé strany.

Momentka z utkání Hazlova. Takový krásný výhled do přírody má gólman.

Pívo v Hazlově.

Střídačky v Lokti.

A tohle je pořádně defenzivní staré hřiště ve Slavkově!

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně