Giganti ve skupině, infarkt na krku a Král na odchodu. Slavia nevídaně zavlnila sítěmi

Sítě se nepřestávají vlnit a fotbal přinesl další příběhy. Takřka všechny se však týkaly pražské Slavie, která vybojovala postup do základní skupiny Ligy mistrů. Na jedné straně tak byly vidět úsměvy, radost a euforie. Když bývalá fotbalová hvězda Petr Čech nalosoval sešívané k Barceloně, Dortmundu a Interu Milán, nadšení lehce opadlo. Proti gigantům se jistě nebude hrát jednoduše. Ale na druhou stranu. Aspoň v Edenu uvidí největší světové hvězdy, o tom si rival ze Sparty může nechat jenom zdát.

Rusové zacinkali prasátkem, Král míří na východ

Přestup jako... Ani ne tak jako Brno, ale spíš jako Moskva. Slávistický záložník Alex Král vyslyšel volání východu a vyrazil za astronomickou částku 310 milionů korun vyzkoušet štěstí do Ruska. Díky Spartaku Moskva, který za hráče vysolil úctyhodnou částku, se stal jednadvacetiletý fotbalista druhým nejdražším kaufem v historii české soutěže. Před ním je jen Tomáš Rosický. A aby si hned Král udělal dobré jméno u nového chlebodárce, začal tým a ruskou ligu chválit. I přesto, že Spartak letos nehraje ani evropské poháry. Na rozdíl od Slavie. I tak jde prý mladík do lepší soutěže a západoevropské top kluby do Ruska hodně koukají. Inu peníze dělají divy. A když je někdo (K)rál, přece jich musí mít hodně.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Přestupové téma posledních dní pohledem ilustrátora ? . . . Nové číslo časopisu Gól je nyní v prodeji ?

Příspěvek sdílený FORTUNA:LIGA (@fortunaligacz),

 

Slavia jako chudinka! Ve spárech gigantů

Alexe Krále k tomu, aby zůstal v Edenu, nepřesvědčil ani parádní los základní skupiny Champions League, kam sešívaní postoupili po bitvě s Kluží. Petr Čech se jako bývalý sparťan musel v duchu potutelně usmívat, když českého mistra vylosoval do společnosti smrti k Barceloně, Dortmundu a Interu Milán. A všude se hned vyrojila řada vtipů a koláží, jak se asi musí slávisté momentálně cítit. Na jednu stranu příjemně, na druhou…darmo mluvit.

Barcelona, Dortmund, Inter...a slávistický skoro infarkt

A ještě do třetice Slavia a Liga mistrů. Asi nejlépe vystihli pocity sešívaných červenobílí funkcionáři ve chvíli, kdy Petr Čech vytáhl papírek s písmenem F, jež Slavii zařadilo ke třem evropským gigantům. Stav tak trochu na infarkt, křečovitý úsměv, překvapení jako stodola a v hlavě totální chaos. A kdoví, jakými slovy si ulevili v zákulisí. Přesto si mohou gratulovat, už jen soupeři jsou zkrátka paráda.

 

Sparta a Champions League? Leda omylem

Sparta to v poslední době nemá vůbec lehké. V lize se jí nedaří podle představ, z evropských pohárů už taky vypadla a nová etapa pod trenérém Jílkem zatím z pohledu výsledků nepřinesla žádné extrémní zlepšení. Letenští fanoušci tak marně slintají nad sešívanými soupeři v Lize mistrů. A červenobílí z toho mají legraci. Prozatím. Až se rozehrají základní skupiny budou se možná zase posmívat sparťané. Kolem a kolem  je to však jedno. Dostat klepec od Barcy je totiž pořád lepší než na Messiho koukat jenom v televizi.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně