Je to posun! Top týmy Evropy koukají do Ruska, hájí „zlatý“ přestup sešívaný záložník Král

Obchod jako hrom. Takový majstrštyk se povedl pražské Slavii, která vyslyšela vábení ruského Spartaku a prodala do Moskvy záložníka Alexe Krále. Přestupová částka se vyhoupla na 310 milionů a jednadvacetiletý hráč, jenž svou vizáží připomíná Davida Luize, byl z přesunu nadšený. Navíc se vyjádřil i ke komentářům všech škarohlídů, kteří považují za hlavní důvod odchodu nikoliv sportovní, ale finanční stránku. Vidina zlatého prasátka zkrátka asi byla silnější. Nebo že by šlo opravdu jen o sportovní stránku?

Když už to vypadalo, že budou sešívaní po postupu do základní části Ligy mistrů jen posilovat, opak se stal pravdou. Z Ruska totiž opět přilétla nabídka na nákup Alexe Krále a tentokrát se částka vyšplhala do takových výšin, že červenobílé vedení snad ani nemohlo říct ne. 310 milionů korun, které za jednadvacetiletého záložníka nabídl moskevský Spartak, je totiž nadmíru lákavá finanční injekce.

Kluboví představitelé přesto přiznali, že rozhodnutí nechali na samotném hráči. A ten si s radostí sbalil kufry a vyrazil na zahraniční angažmá, kde bude pobírat vysoký plat. Že Spartak nehraje žádný evropský pohár a v lize je až šestý a slávisté naopak v Champions League přivítají Barcelonu, Dortmund a Inter Milán a svou ligu vedou? To Královi vůbec nevadilo. Že si většina fanoušků myslí, že šel jen za penězi? I na to měl odpověď.

„Je to posun v kvalitě ligy, protože ruská je podle koeficientu šestá nejlepší. Budu hrát těžší zápasy než dosud. Myslím, že Spartak je klub, který je o level výš a může mi v budoucnu pomoct se dostat někam dál. A nejlepší evropské kluby koukají do top ruských týmů,“ řekl na věc svůj vlastní názor. A mimo jiné zmínil i cestu Marka Suchého či Petra Čecha, kteří se dostali nahoru také přes menší kluby.

Na koho asi budou skauti západoevropských gigantů koukat? Na zápasy ruské ligy, nebo na ostré bitvy v Champions League, kde se představí Slavia? Jaké udělal záložník rozhodnutí, ukáže až čas. Jedno jisté je, mladý hráč se stal druhým nejdražším pokladem, který odešel z Česka do zahraničí. Primát drží hvězdný Tomáš Rosický. A už záleží na samotném Královi, jak se s tím popasuje.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně