Dřevěné sedačky, líbivý areál. Lanžhot popravil loni druholigové Znojmo

Lanžhotský fotbal zažil malý svátek. Ve svém malebném svatostánku hostil výběr Znojma, který v uplynulé sezóně působil ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Domácí výběr přitom ještě v sezóně 2017/2018 hrál Přebor Jihomoravského kraje. Ani to však zdejšímu Sokolu nezabránilo k premiérovému postupu do druhého kola Mol Cupu.

Městečko u Břeclavi neukrývá ani čtyři tisíce obyvatel. I proto se možná příliš nezaobírá s názvy dopravních zastávek. Hledat místní nádraží je jen pro otrlé, autobusy zastavují u chodníku s cedulí. Na zpáteční cestě alespoň čeká stříška, do které se lze při nepřízni počasí schovat.

Rozpačitý začátek jihomoravské cesty vám brzy zpříjemní lanžhotský fotbalový stadion a celý areál, na kterém by se bez problémů mohla hrát třetí fotbalová liga. Některé by mohly zarazit méně pohodlné dřevěné sedačky na tribunách a rachot při sklápění, celkový dojem však působí více než dobře.

To ani nepadla řeč na zdejší personál, který se vám při potřebných situacích snaží co nejvíce vyhovět, posléze s vámi začne probírat samotné fotbalové dění. Místní byli u vytržení, hřál je kvalitní domácí výkon. Láteřili však na zahozené příležitosti. Na druhou stranu dokázali ocenit v ten den parádně chytajícího brankáře hostů.

Mladá naděje znojemského fotbalu ovšem nedokázala zabránit vypadnutí účastníka MSFL, druhé kolo poháru si zahraje Lanžhot. Sokolský celek byl po většinu zápasu lepším týmem, a i když obdržel před koncem základní hrací doby branku a v prodloužení nevyužil stoprocentní šance, nakonec se mohl radovat z postupu na penalty. Ten vychytal domácí brankář, přišel si hned na tři kopy zkušených hostujících fotbalistů.

Po závěrečné penaltě domácího Jana Bartoše se tak divizní tým radoval z výhry, tu oslavil s místními fanoušky, kteří svůj výběr podporovali většinu zápasu jednoduchými, avšak velmi chytlavými chorály. Nejen hlasité povzbuzování více jak pěti set fotbalových nadšenců dovedlo lanžhotské k jednomu z největších úspěchů zdejší kopané.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně