Straka jako hvězda pošty, evropské adieu i střecha v trapu! Tohle vlní sítěmi

Bylo by to s podivem, kdyby v uplynulém týdnu fotbalovými sítěmi nezavlnilo nic, co by strhlo poprask. Tentokrát to byly hlavně české týmy v evropských pohárech, kterým se nepovedlo postoupit. Soupeři Sparty přál na sociálních sítích její bývalý kouč Stramaccioni. Plzeňský trenér zase málem dostal z výkonu svých svěřenců infarkt. V Alkmaaru pod poryvy větru spadla střecha stadionu. Pozornost zaslouží i nápaditý fanoušek, jenž nechal doručit dopis prvoligové Karviné netradičním způsobem. Nesmí chybět ani dříči z Chelsea, co musí takřka dennodenně škrábat hráče "ze skla".

Stramaccioni přál soupeři. Evropo, čau. 

Nejdřív Mladá Boleslav, potom i Sparta a Plzeň. Všechny české týmy se ve čvrtek rozloučily s evropskými poháry. A ne ledajak. Středočeši jen těsně padli, sparťani padli až v dlouhém nastavení a viktoriáni dokonce zvítězili. Jen to v celkovém součtu nestačilo. Velké zklamání panovalo především v táboře Letenských. Když už Nita zlikvidoval v 97. minutě penaltu, v 98. pohřbil české naděje krajan v dresu Trabzonsportu Filip Novák. Zkrátka k vzteku. Aby toho nebylo málo, oslavoval úspěch Turků i uživatel s přezdívkou bývalého trenéra Sparty Andrea Stramaccioniho. Ten olajkoval klubko vítězů na Instagramu a dokonce k fotce přidal komentář.

 

 

Vrba na infarkt. I přes výhru se Plzeň taky loučí

Obdobně jako sparťané na tom byli ve čtvrtek večer také na západě Čech. A to především trenér Pavel Vrba. Viktoriánům se přitom zprvu dařilo vcelku dobře. Gól si sice nechali až na 81. minutu, díky němu ale dorovnali manko z prvního zápasu a dotáhli duelu alespoň do prodloužení. V něm opět zaúřadoval Krmenčík a svou druhou trefu zápasu přiblížil Plzeň k postupu. To by ale Antverpy nesměly ve 112. minutě snížit. Rázem bylo všechno jinak a Západočeši nutně potřebovali branku. Jednu jedinou. Zatímco hráči ostřelovali belgickou svatyni, Vrba se na lavičce potil, omdlíval a málem ho trefil pověstný šlak. Infarktové stavy ani snažení na travnaté ploše ale nebyly k ničemu. Viktoria už gól nedala a s evropskými poháry se loučí. Na Evropu bude šance zase příští rok, ale zdraví je jen jedno. 

 

 

Vítr jako blázen a kus střechy v tahu. V Alkmaaru to svištělo

Obrovský průšvih. A zároveň velké štěstí. V nizozemském Alkmaaru měli o víkendu hodně „veselo“. Velké poryvy větru totiž způsobily pořádné škody. Na fotbalovém stadionu se následkem nepřízně počasí dokonce zřítila část severní tribuny Molenaar Stand. Pro funkcionáře, fanoušky i hráče to musel být opravdu šok. A mohli jen děkovat na vyšší místa, že se ve fotbalovém svatostánku zrovna nekonal žádný zápas. Alkmaarští tak teď zřejmě dají na modlení. A autoři očekávané rekonstrukce pořádný pozor.

Jsi na okně? Tak mazej pryč. Chelsea oznamuje odchody hodně svérázně

Tak to je vážně „pešek“, jak má být. Nebo možná prokletí? Ve fanshopu na Stamford Bridge se museli dělníci hodně ohánět, aby ze skla, které zdobí část stadionu u obchodu se suvenýry, odstranili nadživotní podobiznu Edena Hazarda, jenž odešel do madridského Realu. Aby toho nebylo málo, jako novou „ikonu“ zvolil klub vlasatého borce Davida Luize. A to bylo zase špatně. Zkušený obránce totiž přestoupil do týmu rivala Arsenalu a opět zhatil práci. Škrábání skla asi není nikdy dost. Smůla, nebo prokletí? Nebo snad ani jedno? Kdo se objeví na skle, odchází. Že by klub takhle nově a rafinovaně oznamoval odchody? Tak jen aby se příště na fanshopu neobjevil třeba Frank Lampard.

Trenér nebo opeřenec? Straka se ocitl na dopisní obálce

České vtipkování nezná mezí. Nebo spíš lenost? Na vedení fotbalové Karviné nedávno přišel dopis pro hlavního trenéra A týmu Františka Straku. Místo příjmení si odesilatel dal tu práci, aby našel fotografii opravdového opeřence se stejným jménem. A za křestní jméno vylepil pravou „straku“. Jak si dopis vyložit? Buď byl odesílající fanoušek vtipálek, který na sebe chtěl upozornit. Nebo naopak chtěl, aby jeho dopis nezapadl mezi ostatní, opravdu se k Francovi dostal a nepadl do nepravých rukou? Nebo že by se mu nechtělo vypisovat „dlouhé“ příjmení karvinského lodivoda? Těžko říct. Jedno je jisté, první dva body se mu (chtě či nechtě) povedlo do puntíku splnit. A  kdo že je vlastně ten Straka?

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně