Fotbalový víkend s vůní rekreace, Groundhoppík zve do oblíbené dovolenkové destinace

08. 08. 2019 / Richard Wagner

Článek náhled

Foto: Facebook/FC Romo Český Krumlov

Kempy a turistické stezky okolo naší největší vodní nádrže zná kdekdo. Jen opravdoví fajnšmekři ale směřují k lipenské přehradě za fotbalem. A přeci! O nadcházejícím víkendu se na jejím levém břehu hrají hned dvě zajímavá střetnutí českokrumlovského okresního přeboru, a náš Groundhoppík doporučuje dvě destinace k návštěvě! Vyraz prozkoumat hřiště v Horní Plané a v Černé v Pošumaví.

Lipno. Při vyřknutí tohoto slova se jistě vidíte na některé z lipenských pláží, na dece a s hezky vychlazeným nápojem v ruce. Fotbalovým nadšencům ale může několikadenní rekreace zevšednět, a tak přijde vhod nějaké to kulturní zpestření. Podél šumavskými hvozdy obklopeného vodního díla se najde plejáda hřišť a aktivních týmů, které pomohou fotbalové choutky naplnit.

Jeden z takových je i v „hrázním” městečku Lipno nad Vltavou. A právě tento celek se v sobotu vydává k přehradnímu derby do Horní Plané. Stačí se chvíli klikatit kolem vody a jste na hřišti domácí Smrčiny. Výkop zahajovacího duelu nové sezóny je naplánován na pátou hodinu. Českokrumlovský okresní přebor se hraje i v neděli a to co by kamenem dohodil od Plané. „Za mostem” v Černé v Pošumaví má svůj domov tým FC ROMO Český Krumlov. Jak již název napovídá, tým je složen z hráčů především romské národnosti. V sezónním otvíráku pak vyzve rezervu Kaplic.

Dej nám tip na své oblíbené fotbalové destinace!

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články