Budeme hrát v patnácti, nekonečné odkládání a ještě nekonečnější penalty

V prvním díle fotbalových bizarností jsme narazili na netradiční hattricky, směnu hráče za maso či problémy rozhodčích s protézou. To ovšem není zdaleka vše. Proto jsme se rozhodli přinést vám další díl se zajímavými příběhy ze hřišť.

Mlha jako mléko

V roce 1945 hrál na Hart Lande přátelský zápas Arsenal s Dynamem Moskva. A to i přes to, že byl obrovský problém s mlhou. Rozhodčí ale nechal hru plynout a ta se změnila v něco, co jen vzdáleně připomínalo fotbal.

Oba celky si vytvořily tak trochu svá vlastní pravidla, podle kterých se řídily. Moskevský tým si na hřiště postavil o pár hráčů víc, podle diváků jich na hřišti možná bylo až patnáct.

Arsenal ale nezůstal moc pozadu. Hráče, který byl vyloučen, totiž nenápadně poslal na hřiště a ten dohrál celý zbytek zápasu.

Nejhůře tak pravděpodobně dopadl domácí brankář, který v mlze narazil do tyčky, kterou samozřejmě neviděl. Naštěstí se mu nestalo nic vážného a tento zvláštní zápas dohrál.

Rivalita Liverpoolu a Evertonu

Žádná novinka, že ano? Oba týmy to mají od sebe kousíček a není divu, že fanoušci si za několik let vypěstovali mezi sebou napjaté vztahy.

Možná ne všichni ale ví, že domov Liverpoolu byl dříve stadionem právě Evertonu. Ten na svých oficiálních stránkách uvádí, že koncem 19. století bylo území Anfield Road pronajato bratry Orellovými.

Na konci září 1884 zde první zápas Toffies odehráli proti Earlestownu. V roce 1888 zde sehráli také první oficiální profesionální zápas ve své historii. Liverpool vznikl o čtyři roky později.

Everton se přesunul do severní části Stanley Parku, kde vyrostl Goodison Park, jejich nynější domov. Nově vzniklý Liverpool (tehdy Everton Athletic) přijal za svůj svatostánek Anfiel Road.

Tak to prostě bude remíza, ne?

Odložené zápasy nejsou žádnou výjimkou, to co se ale stalo mezi Lincoln City a Coventry City v sezóně 1962/63 předčilo snad vše.

Kvůli špatnému zimnímu počasí byl jejich zápas z pátého ledna 1963 přeložen. Poté znova a znova a znova.... Až na patnáctý pokus se zápas nakonec odehrál, o celých 66 dní později! Coventry nakonec Lincoln porazilo 5:1 a žádná remíza se nekonala.

Ať už někdo mine, prosím...

Čtvrtá divize v Argentině nebude tou nejsledovanější, ale není tomu tak dávno, co o sobě dala vědět.

V sezóně 2009/2010 spolu hráli Juventud Alianza a General Paz Juniors. V druhém pohárovém zápase se končilo za celkového stavu 3:3 a muselo dojít na penalty.

To se ale ještě nevědělo, jak dlouho se zápas protáhne. Juniors vyhráli 21:20 a zápas se zapsal do historie jako ten s nejvyšším počtem branek na penaltách v historii.

Ještě neskutečnější je fakt, že za celý rozstřel minul pouze Ruiz z Alianzy. To rozhodlo a vypadnutí jeho celku, do té doby totiž úplně každý střelec svůj pokus proměnil. 

 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně