Ngadeu zamával Slavii! Díky za vše, vzkázal

Byl okolo toho slušný humbuk. Sešívaný boss Jaroslav Tvrdík v minulém týdnu uprostřed noci na svém twitteru oznámil, že se klenot červenobílé kabiny Michael Ngadeu zachoval jako uličník a klub opouští. Africký fotbalista kontroval rozsáhlám vzkazem, který adresoval věrným fanouškům vršovického celku. A nechyběl ani dodatek, že on nikdy nelhal. Tady zkrátka něco nehraje.

Pro červenobílé příznivce to byl šok. Po odchodech Deliho či Stocha doufali, že vedení klubu udrží alespoň Michaela Ngadeua. Když už to vypadalo, že se tak stane, přišla studená sprcha. Jaroslav Tvrdík se do Afričana tvrdě opřel a na svém Twitteru oznámil špatnou zprávu.

"Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo," napsal.

Podle tweetu Ngadeu prý nechal vyšponovat plat do vysokých čísel, aby zvýšil svou cenu na trhu, a následně uprchl do Belgie. Absolutně nefér, nebo ne? Spekulace byly potvrzeny, když bývalý slávistický hráč podepsal v Gentu čtyřletou smlouvu. I když na něm nenechal Tvrdík nit suchou a vykreslil ho jako totálního zrádce, řešil to Kamerunec v poklidu.

A ke kauze se vyjádřil. „Jako každý sportovec jsem prožil skvělé okamžiky, ale také situace, kdy se nedařilo. Nic netrvá věčně a každá dobrá věc má svůj začátek i konec, nehledě na to, jak těžký je. Je to pro mě nová a vzrušující výzva, do které jdu s pocitem, že jsem ze sebe vždycky, když jsem oblékl dres Slavie, vydal maximum. Chci poděkovat všem spoluhráčům, kteří tu vždy byli pro mě. Stejně manažerům a také trenérům, kteří mi pomohli vylepšit můj herní styl. A speciální poděkování si zaslouží také všichni příznivci SKS, v Evropě neznám vášnivější fanoušky, vždycky mě měli v srdci a podporovali mě. Chci, abyste věděli, že jsem dal vašemu dresu 100 procent a nelhal jsem vám! Cloumají se mnou emoce a přeji vám štěstí a úspěch, váš Míšo,“ poděkoval veřejně a přiznal, co pro něj působení ve Slavii znamenalo.

Svým tvrzením lehce naboural Tvrdíkovo prohlášení. Kde by mohla být pravda? Zveličil slávistický funkcionář vyjednávání, aby se kryl před fanoušky a jejich hněvem? Nebo nechtěl být Ngadeu za toho nejhoršího? Něco tu zkrátka "smrdí". Jak to bylo, ví zřejmě jen oni dva a jejich okolí. Faktem je to, že Slavia přišla o jeden z nejdůležitějších článků sestavy. Jak si s tím poradí?

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně