Bizarnosti ve fotbale, pobavte se s Přihraj

Ve fotbalovém světě to často není pouze o gólech a bodech. Tedy většinou to tak je, ale občas jsme svědky také nezapomenutelných chvil mimo hřiště či událostí, které vás nenechají spát. Pojďme se podívat na několik bizarností, které se za léta ve fotbalovém prostředí udála.
Už to sakra odpískej!
 
Jeden malý příběh z Dánska, kde tamní Ebeltoft přišel o remízu v prodloužení poté, co se rozhodčímu stala nevídaná věc. 
 
Henning Erikstrup při pokusu o odpískání konce zápasu totiž přišel o své zuby. Jeho protéza mu vypadla a než se mu povedlo ji vrátit zpět a odpískat konec, tak Ebeltogr skóroval a vyrovnal zápas proti Norageru na 4:4.
 
Tedy, alespoň si to všichni mysleli. Vše ovšem bylo naopak. Rozhodčí neuznal gól a ukončil zápas. Ani oficiální protest nepomohl a vypadnutá protéza na výsledek tedy vliv neměla.
 

Konečné skóre tedy bylo Norager 4:3 Ebeltoft.

Opravdový hattrick
 
Spousta hráčů dá za svou kariéru hattrick, ale to, co se povedlo obránci West Hamu, se ještě nikdy nepovedlo nikomu jinému. Alvin Martin dal totiž v jednom zápase po jednom gólu každému ze tří gólmanů Newcastlu.
 
V dubnu 1986 domácí zvítězili 8:1, první branku zaznamenal Martin proti Martinu Thomasovi, ten byl následně kvůli zranění vystřídán za Chrise Hedwortha, který také kapituloval proti obránci West Hamu a nevyhnul se tomu ani Peter Beardsley, jenž se dostal do brány ke konci zápasu a Alvin Martin proti němu dokončil vskutku pozoruhodný hattrick.
 

 

Čtyři góly v zápase a stejně bez výhry

Když dáte čtyři góly za zápas, většinou jste hrdinou zápasu. To ale neplatilo v květnu roku 1976, kdy obránce Aston Villy Chris Nicholl vsítil dva góly do sítě soupeře, ale také do své vlastní.

Nejdříve poslal svůj tým do vedení proti Leicesteru, ale ještě do poločasu stihl vyrovnat. V tom druhém obrátil pořadí a ke konci zachraňoval alespoň bod. Ze svého zápasu si tak odnesl čtyři přesné trefy, ale body se přeci jen dělily.

Záložník za vepřové

Přestupy dělají fotbal, to je každému jasné. Nestává se ovšem, že by se obchodovalo něčím jiným než penězi. Nic ale není nemožné.

V roce 1998 totiž došlo k přesunu rumunského středopolaře Iona Radu z týmu Jiul Petrosani do Valcea za 500 kilogramů vepřového maso, v té době v hodnotě zhruba 1750 liber.

GM celku Jiul Petrosani následně oznámil, že maso bude prodáno k pokrytí mezd hráčů. Iona Radu tedy odešel za Valcea za několik prasat, i tohle dokáže fotbal nabídnout.

Madagaskarský zázrak

Třešnička na dortu na závěr. AS Adema zde porazila tým L'Emyrne 149:0. Neskutečný výsledek, že ano? A navíc Adema nedala ani jeden gól.

V minulém zápase totiž byla nařízena kontroverzní penalta, která znamenal remízu 2:2 a proto přišel protest. Hráči L'Emyrne přišli o možnost výhry ligy, rozhodli se tedy ukázat svou nelibost a od začátku zápasu si sázeli vlastní branky. Stihli jich hned 149.

Jako výsledek trenér Zaka Be dostal zákaz trénování na tři roky a tři hráči z jeho týmu do konce sezóny. Zbytek celku byl oficiálně varován. Nic to ovšem nezměnilo na možná nejtrapnějším protestu v dějinách fotbalu a také na nejvyšší porážce v profesionální kopané.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně