První Král asistencí Stanciu zamířil do Slavie

Letní přestupové období je za námi, FORTUNA:LIGA již rozběhla první kola a je jasné, který přestup zvedl fanoušky ze židlí nejvíce. Ten, v němž rumunský reprezentant Nicolae Stanciu přestoupil do Slavie Praha, tedy úhlavního rivala týmu, ve kterém působil dříve.

Nicolae Stanciu díky přestupu získal nebývalý primát, lépe řečeno jej obhájil. Již podruhé se totiž stal nejdražší posilou v historii ligy. Sparta jej svého času koupila za skoro 100 milionů, tedy částku, kterou za něj nyní dala Slavia.

Ze Saudské Arábie se přestup ovšem nekonal lehce. Arabové se cukali, chtěli co nejvyšší cenu a i agent hráče potvrdil, že šlo o opravdu složitý proces vyjednávání. I přes to Al Ahlí nakonec tratilo zhruba sto milionů, ze Sparty šel totiž Rumun za bezmála 200 milionů.

„Byl to za 22 let praxe můj nejtěžší přestup na mezinárodním poli, ještě složitější než svého času Petra Čecha z Rennes do Chelsea,“ potvrdil Pavel Zíka, zástupce rumunského fotbalisty.

V Al Ahlí se Rumunovi nedařilo, výplata nechodila a došlo i na stávku. Peníze nakonec přeci jen přišly, ale Nicolae se rozhodl, že se vráti zpět do Česka, kde zužitkuje své zkušenosti s ligou a fotbalovým stylem.

Bývalý kapitán Sparty v dresu letenského celku připsal jednatřicet zápasů s bilancí deseti branek a stejným počtem asistencí. Hlavně díky asistencím se proslavil i na našem webu.

Jako prvního Krále asistencí si jej můžete připomenout v našem videu. Jeho statistiky za prvních pět kol minulého ročníku byly následující:

Asistence: 3 | Přihrávky do gólových šancí: 11 | Předfinální přihrávky: 11 | Přihrávky do pokutového území: 21

 

 

Kariéra se pro Nicolae nevyvíjela optimisticky. Sice hned v patnácti letech nastoupil poprvé za A tým ve druhé lize, ale po půl roce si zranil koleno a to pro něj znamenalo stopku. Osm měsícu se léčil a myslel si, že už si nikdy nezahraje.

Z Vaslui se přesunul do Steauy Bukurešť, kde nakopl svou profesionální kariéru. Zahrál si i v Anderlechtu, odkud putoval svého času do Sparty. V české lize patřil k tomu nejlepšímu, co mohli fanoušci vidět. A to i přes to, že některé výpadky ve své hře měl.

Co říkáte na přestup vy? Bude pro Slavii hodnotným článkem v týmu a ukáže své kvality? To se pravděpodobně dozvíme v dalších kolech, v ligové premiéře proti Zlínu totiž nebyl ještě ani na lavičce. Svůj premiérový gól už ale stihl proti Viktorii Žižkov v přípravném zápase.

 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně