To tu ještě nebylo! Hokejisti si vyzkoušeli střelnici na bruslích, chytal Ondřej Pavelec

27. 06. 2019 / Martina Kramerová

Fotbalová střelnice od Fortuny nikdy nespí. Nová sezona FORTUNA:LIGY se kvapem blíží, a tak jsme si před jejím začátkem připravili něco opravdu speciálního. Vyzkoušeli si ji hokejisté, a to dokonce přímo na ledě. A nebyly to jen tak nějaké hokejky, ale legendy z NHL. Do branky se postavil Ondřej Pavelec. Toho se snažili překonat hráči jako Petr Průcha nebo Milan Procházka. A nadhazoval bývalý skvělý fotbalista Luděk Zelenka. Jak to borcům na bruslích šlo?

Na podzim a na jaře si střelnici vyzkoušela řada týmů – od profesionálních fotbalistů až po amatéry z řad fanoušků. Atrakce objezdila celou republiku a všude přinášela zábavu a krásné ceny. Vyzkoušelo si ji přes tisíc fanoušků.

Tentokrát vyrazila na zimní stadion. A to především proto, aby mohla vybraná čtveřice z řad hokejistů dokázat, že není pravda, co se povídá. Pálit na střelnici prý totiž dokážou jedině kopačky. To však chtěly hokejky vyvrátit. Do velké výzvy se za asistence bývalého fotbalisty Luďka Zelenky zapojili Ondřej Pavelec, Milan Procházka, Petr Průcha a Radim Freibauer.

Ale nečekalo je rozhodně nic lehkého, navíc měli ztížené podmínky. Zatímco obvykle pálí týmy na bránu „na suchu“, hokejisté stříleli jak jinak než v bruslích. Do branky se postavil v plné polní a veškeré brankářské výstroji Ondřej Pavelec. Zbylá trojice se snažila, aby ho v intervalu jedné minuty co nejvíckrát pokořila. Tradičně ranami z voleje a po nadhozu o trampolínu, kterého se ujal Luděk Zelenka.

Hráčům to zpočátku moc nešlo a trefovali buď gólmana, nebo prostor mimo tři tyče. Po 16 vteřinách ale padl první gól. A že byl opravdu výstavní – nekompromisní střela do levého horního rohu. Místo aby trefa odstartovala gólostroj, pokračovali hokejisté ve smolné koncovce. Nutno dodat, že častokrát skvěle zasáhla i Pavelcova vyrážečka.

Úplnou ostudu ale „hokejky“ neudělaly – přidaly ještě dva přesné zásahy a stanovili vlastní skóre na čísle tři. „V hokejovým jsem ještě do balonu nekopal,“ okomentoval čerstvý zážitek Průcha. „Já zase nikdy nechytal v tak velké bráně a musím říct, že to bylo náročné,“ přiznal zase Pavelec.

A přestože žádný rekord nepadl, všichni si to na střelnici užili. Chceš hokejisty zkusit překonat? Sleduj putování střelnice, vytvoř si tým a doraž. Opravdu to stojí za to. Těšíme se na tebe v nové sezoně FORTUNA:LIGY!

 

#Fotbalová střelnice
Nejnovější : články