Favorit to zvládl, i když s problémy. Fanoušek ujel skoro 5000 kilometrů a vrátil se na Anfield

Bláznivá cesta s mistrovským závěrem. O Angličanovi Simonu Wilsonovi jsme vám psali už minule, tento pravověrný fanoušek Liverpoolu se totiž rozhodl vyrazit do Madridu, kde se konalo finále prestižní Ligy mistrů, legendární Škodou Favorit, která ho navíc přišla na pouhých 40 liber, což je v přepočtu přibližně 1 200 korun. Extravagantně ozdobené auto cestu dlouhou dva tisíce kilometrů navzdory očekávání bez větší technické závady zvládlo a dovezlo svého majitele až před madridský stadion Wanda Metropolitano.

Když si úspěšný anglický youtuber a věrný fanoušek liverpoolských The Reds koupil lístek na finále fotbalové Ligy mistrů, urodil se v jeho hlavě bláznivý nápad. Jelikož cena letenek z Anglie do španělského Madridu vzrostla do astronomických výšin, dal Simon přednost koupi celému autu. Tím autem byl navíc legendární Favorit od Škodovky! Celé auto, které si už očividně něco prožilo, ho navíc stálo pouhých 40 liber, což je v přepočtu přibližně 1 200 korun!

Celá cesta začala přímo před legendárním Anfieldem, kde své domácí zápasy hraje Liverpool, a kde se taky anglický videobloger naposledy rozloučil se svými kamarády, kteří takové štěstí neměli a lístek na utkání v Madridu nesehnali. Tříčlennou posádku auta jako první čekala krátká zastávka v Londýně, kde poslední volné místo v autě zaplnil jeden ze Simonových sledujících a skalní fanoušek Tottenahmu. O rivalitu tak bylo v kabině auta rázem postaráno.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Amazing night and a great result ?? Wouldn’t of witnessed it without the Rolls! Now to see if it’ll get me back to Anfield ??

Příspěvek sdílený Simon Wilson (@simonjwils),

První zastávka anglických fanoušků na přespání byla ve francouzském pobřežním městě Calais. Poté se po francouzském pobřeží čtveřice fotbalových nadšenců vydala přes Bordeaux až do španělské metropole. Cesta do Španělska ale nebyla bez potíží, svojí noční můru si Simon vytrpěl u mýtného automatu na dálnici ve Francii, který ho ani po třetím zaplacení nechtěl pustit dál. Celou výpravu ohrozila menší technická závada, po krátké opravě na jedné francouzské benzince ale dal jeden ze zručnějších fanoušků auto do pořádku a připravil ho na další cestu.

Když dojeli na místo určení, tedy před fotbalový svatostánek Wanda Metropolitano, stihl Simon ještě přemluvit jednoho místního chlapce, aby ve finále podporoval hráče v rudých dresech. Celá třídenní cesta fanoušků byla šťastnější pro liverpoolské fanoušky, ti totiž mohli slavit po výhře 2:0 nad londýnským celkem triumf v Lize mistrů!

Simon Wilson ve Škodě Favorit přirozeně absolvoval i zpáteční cestu. Dokázal se opět vrátit před stadion Liverpoolu. celkem čtveřice fanoušků ujela téměř 5000 kilometrů v 26 let starém autě, které jen o chlup nepamatuje časy Československa. Jak shrnul sám youtuber na závěr svého videa, zážitky a zábava jsou na fotbale to nejlepší: „Nemuseli jsme platit šílené peníze za letenku. Nepotřebovali jsme cestovat v luxusu. Ale užili jsme si spoustu srandy a dobrodružství. I kdyby se s autem něco stalo, stejně bychom se na finále dostali vlakem nebo stopem.“

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně