Pilník na nehty, zubní kartáček, popelnice i pivo! Správný fanda najde ve fanshopu všechno

03. 05. 2019 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Přihraj

Zatímco v minulosti byli fanoušci rádi za každou novou šálu nebo dres, teď si mohou ve fanshopech vybírat z pestré škály suvenýru, které jsou připomínkou toho, komu fandí. A takové artefakty přece chce mít každý. Pokud jsi opravdový fanoušek, nesmí ti doma chybět stylový půllitr, parádní tričko nebo klubová vlajka. Chceš mít barvy svého milovaného týmu úplně všude? Věř, že to jde. Slavia, Sparta, Plzeň i další celky totiž nabízejí takřka všechno. Které se vám budou hodit nejvíc?

V Praze sice už pár let pořádně nenasněžilo, pokud ale fandíš Spartě, určitě nepohrdneš parádní škrabkou na led se sparťanským logem. Ideální pomocník, když mrzne. Pomůže odškrabat drobný sníh i námrazu, a navíc připomene, že už brzy počasí poleví a budeš moct zase vyrazit fotbal. Pokud máš doma drahou polovičku, jíž chceš vštěpit klubovou lásku, určitě zajásá nad pilníčkem na nehty, který nese klubové barvy. Do nich je zakomponovaná dokonce i růžová, a s takovým dárkem tak přece nemůžeš šlápnout vedle.

O to, abys vždy vypadal šik, se starají i ve Slavii. Ke kalhotám si totiž můžeš pořídit unikátní kožený pásek s klubovým logem. V sešívaných „barvách“ tak můžeš vyrazit na firemní poradu nebo na rande. Pokud to v práci nebo na schůzce nedopadne dobře, nesmí ti v lednici chybět Slávistická jedenáctka, speciální červenobílé pivo, jež zažene všechny chmury. A abys neseděl doma sám, vyraz s kamarády na šipky. S vlastními šipkami a slávistickými letkami. Jestli jsou mezi sešívanými příznivci i tví kamarádi, nemusíš shánět dárek v případě, že se některému z nich narodí miminko – ve fanshopu totiž čeká roztomilá kachnička do vody. Pro děťátko jako stvořená. Podobně si poradíš i v případě, že fandíš olomoucké Sigmě. Ta nabízí dětské chrastítko. Jak jinak než s logem, miniaturkami fotbalového míče a barvami hanáckého celku.

Na Bohemce zase hodně myslí na pořádek. Chceš všem sousedům ukázat, komu fandíš? Pořiď si zelenou popelnici s logem klokanů. Stylový doplněk se hodí k zánovnímu domečku i vedle paneláku. A když budeš potřebovat něco opravit, sáhni po sadě vrtáků, rovněž se zelenobílým klubovým logem. Vždyť s takovým náčiním musí jít všechno jedna báseň.

Jako fanoušek Liberce stoprocentně zažiješ krásné Vánoce nebo rodinné oslavy. Při slavnostních příležitostech ujídáš díky nápaditosti Slovanu dobroty ze stolu, který je potažený ubrusem s klubovým logem, a z porcelánové sady rovněž s motivem týmu. Každý svátek je tak ještě větším svátkem.  

Ve fanshopu ostravského Baníku zase můžeš vybavit do školy své fandící dítko. Pro něj lze nakoupit baníkovský penál, svačinový box, sešit, tužku i blok. A kdyby po cestě domů pršelo, nesmí mu scházet na klíčích klubový přívěsek, jenž v sobě ukrývá pláštěnku. Pokud spolu o víkendu vyrazíte na fotbal, nezapomeňte papírové kapesníčky vyvedené v barvách klubu. Případná prohra se s nimi bude vydýchávat lépe.

Na své příznivce myslí i v Plzni. A to hlavně na tu správnou vizáž. Kdo by si nechtěl čistit zuby s viktoriánským kartáčkem? V případě dam zase vyrazit na stadion s klubovými nálepkami na nehtech? Vždyť s takovou parádičkou si v ochozech můžete najít i toho nejlepšího manžela. A budete mít jistotu, že nefandí třeba Spartě. Správně vyhlížející nehty přece okouzlí každého správného fandu.

V Jablonci zase berou vážně informaci o tom, že děti nejčastěji sedí u počítače a mělo by se s tím něco dělat. Bublifuk, jojo nebo létající talíř v zelenobílém provedení a se znakem týmu hravě strčí do kapsy tablet, mobil i počítačové hry.

Méně neobvyklé, ale o to populárnější jsou zase u dospělých "štamprle" a "placatky" na domácí lihoviny, které frčí především v moravských fanshopech.

Každý druhý klub chce mít své příznivce zkrátka pořádně označkované. A tak neváhá vedle dresů, šál či kuriozit nabízet i spoustu dalších suvenýrů, o jakých se vám ani nesní - držáky na SPZ, sprchové gely, zapalovače, placatky nebo náušnice. Když klubová láska, tak přece pořádná. 

Tak neváhej a do fanshopu svého oblíbeného týmu určitě co nejdřív vyraz. Čeká na tebe moře super věcí a dárků. Svůj oblíbený tým tak u sebe můžeš mít takřka pořád.

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články