Hudebníci a fotbal, díl 1: Autor fotbalového megahitu Song 2 fandí Chelsea. Kdo miluje ManCity?

30. 04. 2019 / Přihraj

Článek náhled

Na obrázku jsou Liam Gallagher z kapely Oasis a Damon Albarn z Blur/Gorillaz během fotbalového zápasu hudebních hvězd. Mimochodem, Oasis a Blur byli v 90. letech na britské hudební scéně nesmiřitelní rivalové. | Foto: Pinterest

Fotbal je celosvětový fenomén. Baví všechny. Mezi fanoušky na každém stadionu potkáte zástupce snad všech povolání a věkových skupin. Fotbalu tak samozřejmě propadlo i spoustu těch, kteří si vydělávají ve zcela jiné branži. Podíváme se na hudebníky, kteří se nebojí dát svou příslušnost k fotbalovým klubům na odiv.

Noel a Liam Gallagherovi

Pokud byste hledali největší fanoušky Manchesteru City, dost možná byste je našli v ústřední bratrské dvojici slavných Oasis Noelu a Liamu Gallagherovi. Kdo by neznal jejich hit Wonderwall? Oba pochází z metropole na severu Anglie, a tak není divu, že fandí klubu z Manchesteru. City ovšem začali fandit v době, kdy šlo o průměrný klub pendlující mezi Premier League a Championship.

Noel v rozhovorech s novináři řekl, že na ManCity byl poprvé ve čtyřech letech, kdy jej otec vzal na zápas proti Newcastlu. Přiznal zároveň, že když Citizens v roce 2012 vyhráli titul, "brečel jako malé děcko".

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Some time ago I was asked to welcome El Señor to Manchester. You can watch the interview @mancity.com from 8am tomorrow. GIVE THANKS AND PRAISE. THE MESSIAH WALKS AMONGST US. ?

Příspěvek sdílený Noel Gallagher (@themightyi),

Ed Sheeran

Irský folkový zpěvák Ed Sheeran patří k těm, kdo fandí jak domovskému klubu, tak nějakému z větších klubů na evropské scéně. Jeho srdce údajně patří Framlingham Town FC, zároveň ovšem několikrát hlasitě podpořil anglickou Chelsea, vyfocen byl i v dresu Ipswiche.

Snoop Dog

Legendární představitel velkohubého hip-hopu devadesátých a nultých let. Je vášnivým fanouškem NHL, basketbalu i fotbalu. Nechal se vyfotit v řadě dresů, a tak je těžké určit, komu vlastně doopravdy fandí. Jeho oblíbeným klubem je například Ajax Amsterdam.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený snoopdogg (@snoopdogg),

Lana Del Rey

Americkou zpěvačku fotbal dlouho míjel. Jenže její manažer Ben je do fotbalu blázen a vzal ji na Anfield Road, aby nasála atmosféru stadionu jeho milovaného Liverpoolu. "Benova nálada je vždycky závislá na tom, jak zrovna hraje Liverpool," smála se zpěvačka, která je od té doby příznivkyní Reds.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The captain and Lana Del Rey

Příspěvek sdílený Liverpool Football Club (@liverpoolfc),

Adele

To fanouškovství britské zpěvačky Adele je o poznání autentičtější. Narodila se a vyrostla přímo v ve čtvrti Tottenham na severu Londýna a Spurs tak fandí v podstatě odjakživa. Několikrát se nechala vyfotit přímo na White Hart Lane.

Damon Albarn

Zpěvák britpopových Blur a později Gorillaz. Je velkým fanouškem londýnské Chelsea a dění v klubu rád veřejně komentuje. Často se vyjadřuje i k poměrně detailním záležitostem taktiky nebo sestavy. S fotbalem je spjatý i jinak. Song 2 od Blur neodmyslitelně patří ke hře FIFA 1998, nahrávka 19-2000 od Gorillaz zase k FIFA 2002.

Arctic Monkeys

Není mnoho kapel, kde by všichni členové fandili jednomu týmu. Jednu z výjimek tvoří Arctic Monkeys, kteří se dali dohromady v High Green, čtvrti ve městě Sheffield. Všichni čtyři odmalička podporují Sheffield Wednesday. Dokonce si znak klubu dali i na předměty k jednomu ze svých tour. Tomu říkáme oddanost.

V příštím díle minisérie Hudebníci a fotbal se zaměříme na českou hudební a fotbalovou scénu.

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články