Groundhoppík opět vyráží do světa. Navštíví dva různé kraje v jeden den, uvidí i Můj fotbal živě

20. 04. 2019 / Richard Wagner

Článek náhled

Foto: Přihraj

Počasí jako stvořené pro fotbalovou parádu s pivkem a pečenou klobásou. Tak zní předpověď na následující víkend. Slinné žlázy našeho Groundhoppíka se již těší hned na dvojitou porci zábavy. Nedělní dopoledne stráví s projektem Můj fotbal živě na utkání pražských Raptorů, posléze podnikne spěšnou cestu do Plzeňského kraje, kde má v plánu navštívit některým možná povědomou Hadačku.

O Raptorech jste si toho na našem webu mohli přečíst již mnoho. Celek složený převážně z cizinců působí v nejnižší okresní třídě Pražského přeboru. Vede si náramně a své soupeře ve velké většině přehrává. Mužstvo fotbalově vyspělých „krajánků” hostí v areálu na Zličíně FC Prosex, který na podzim porazili, teď se něčeho přidržte (defenzivním povahám doporučujeme následující zbytek věty nečíst!), 28:1!

Tým FC Prosex se charakterizuje jako „amatérský fotbalový klub – ne nejlepší, ne nejslavnější, ale dozajista nejvtipnější.” Už jen z tohoto popisu je Vám jasné, že tito hráči se scházejí z čisté lásky k fotbalu. Ze stejného důvodu si ale založili mužstvo také cizinci, které svedly do Prahy různé osudy. V podzimním střetnutí, jež se odehrálo na domácím hřišti Prosexu, se hned sedmkrát prosadil Younes El Mokhtary.

O dopoledním pražském střetnutí si můžeš přečíst tady. Rozeberme si tedy ještě blíže pikantní zápas IV. třídy okresního přeboru Plzeň – sever. Domácí FK Trafo Hadačka vyzve rezervu nedalekých Plasů. Ono přídavné jméno je podloženo pouhými sedmi kilometry, které od sebe dělí obě obce. V přeboru zatím první Plasy prohrály jen dvakrát, jednou se o to postarala právě Hadačka, která o venkovní výhře rozhodla gólem Jana Zajíčka z 10. minuty.

Název týmu Trafo Hadačka však možná neslyšíte poprvé. Dost možná se k Vám tento malý vesnický tým dostal do povědomí díky zápasům s prvoligovými Teplicemi, Duklou či Spartou. Na plácku, který o víkendu náš Groundhoppík pořádně prolustruje, vedla trénink domácího celku taková esa jako reprezentační trenéři Pavel Vrba, Vítězslav Lavička či Petr Rada. Gólmanské duo Hadačky pak školil třeba legendární Pavel Srníček.

Zatím poslední trénink pod vedením bývalého reprezentačního trenéra, jenž nyní opět úspěšně vede plzeňskou Viktorii, sledovalo v ochozech zhruba 300 diváků! Věříme, že podobná návštěva se sejde i na velikonočním derby. Nezapomeňte proto sledovat stories na Instagramu a příspěvky na Facebooku Přihraj.cz!

 

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články