Izraelec, Arab, Rus nebo Francouz! Můj fotbal živě se chystá navštívit zápas Prague Raptors

Pražský amatérský celek Prague Raptors čeká v neděli obrovský svátek. Jejich duel III. třídy pražského přeboru proti FC Prosex totiž bude vysílat ČT sport v rámci projektu Můj fotbal živě. Utkání se dostalo do vysílání díky Přihraj a mužstvo zaujalo hned z několika důvodů. Třeba proto, že v jeho sestavě figuruje pouze jediný Čech a národnosti se v kabině mísí jako kdysi pod pověstnou babylonskou věží. Chceš mít svůj celek také na obrazovce? Přihlaš se i ty!

Francouz, Izraelec, Portugalec, Turek, a dokonce i Nigerijec nebo Saúd. Takhle pestrá směsice hráčů se sešla v pražském klubu Prague Raptors, který týden co týden bojuje o co nejlepší příčky v pražské III. třídě. V sestavě se objevuje pouze jediný Čech, všichni ostatní jsou z různých koutů světa.

A právě tito fotbalisté se představí na obrazovkách v rámci projektu Můj fotbal živě. Přihlásili se do něj přes Přihraj. Jejich duel s Football Club Prosex tak uvidí tisíce lidí, které si v neděli zapnou televizi. Do branky může nastoupit Nizozemec Arij Oosterling, Rus Ilja Kozlov nebo jediný český hráč v týmu Lukáš Semrád, na pravém beku se třeba představí Francouz Florian Jeunet a v útoku si zápas možná střihne Němec Tim Sommer.

Výběr je ale pořádně široký. Tým, který vznikl proto, aby byl přístupný každému hráči bez rozdílu věku, sexuální orientace či náboženského vyznání, čítá celých sedmadvacet jmen a má dokonce i svou holčičí obdobu. Domácí zápasy hraje na Zličíně, kde v neděli hostí i svého nejbližšího televizního soupeře. A všichni jsou už na velký fotbalový svátek pořádně nažhaveni a hodně se těší. Z pozice třetího týmu soutěže jsou navíc proti poslednímu Prosexu jasným favoritem. A jak se klub vůbec objevil na fotbalové mapě?

Všechno začalo v březnu 2018, kdy byli Raptors díky svému majitelu Dazovi Mossovi oficiálně zaregistrování do struktur českého fotbalu. „U Raptors jsem od začátku projektu a myslel jsem, že bude těžké sehnat hráče. Udělali jsme ale otevřený nábor, který se překvapivě setkal s velkým zájmem,“ řekl o náročných začátcích trenér A-týmu Angličan Jonathan Davies, který v Praze žije přibližně dva roky. Postupně tak společně se svým trenérským kolegou Španělem Aureliem Hernandézem sestavil mužstvo, jež se v současné době může spolehnout na více než dvě desítky fotbalistů.

Aurelio se do Prahy dostal z rodné Valencie díky studentskému Erasmu a skvěle se v hlavním městě zabydlel. Pracuje pro eBay a ve volném čase působí u Raptors jako asistent. Aurelio řekl, jak se fotbalisté různých národností dorozumívají v kabině. „Hlavním jazykem je samozřejmě angličtina. Někdy používám i svou rodnou španělštinu, když mluvím s hráči, kteří ji také umí. Je to rychlejší,“ popsal.

Věří asistent trenéra svému týmu v bitvě proti mužstvu Prosex? Myslí si, že jeho svěřenci vyhrají? „Ano. Nejde jen o tenhle zápas, ale o celou soutěž. Nezastavujeme,“ burcoval devětadvacetiletý Španěl.

Trenér Davies prozradil, že hráči chodí po zápasech společně často na pivo, jak je v Čechách dobrým zvykem. „Týmová stránka věci je pro nás důležitá, chceme na tom pracovat a být víc než jen tým,“ dodal rodák z anglického Stoke, kterému také fandí.

Fanouškovství je u Raptorů vůbec zajímavé téma. Trenér Jon Davies, který mimo jiné trénuje v akademii Slavie, údajně tým prodchnul nákloností k sešívaným. Jinak ovšem co osobnost, to jiný oblíbený klub. Mujtaba Alnakhli a Muhaab Yassien ze Saúdské Arábie fandí tamnímu Al-Ittihad, Němec Tom Sommer rodnému Kolínu, Francouz Allan Sauquet zase nedá dopustit na Štrasburk. A Izraelec Ilan Nemirovski, který se do Česka vydal učit na pilota? Ten fandí jedině Maccabi Haifa.

Jak si Raptors proti příštímu soupeři povedou? Zapni si v neděli ČT sport a podívej se na přímý přenos ze zápasu pražského přeboru. Že bys chtěl dostat do vysílání i svůj oblíbený tým nebo celek, ve kterém hraješ? Přihlaš se prostřednictvím Přihraj. Když budeš mít štěstí, vybereme právě tebe. A že to stojí za to.

Všichni Raptoři jsou už na velký fotbalový svátek pořádně nažhaveni a hodně se těší. Z pozice třetího týmu soutěže jsou navíc proti poslednímu Prosexu jasným favoritem.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně