Povedené standardky i oblouček zblízka! Fortuna gól snů pokračoval i v druhém dubnovém týdnu

16. 04. 2019 / Martina Kramerová

Ve druhém dubnovém týdnu opět pokračovala bitva o nejkrásnější Fortuna gól snů. I tentokrát na zelených pažitech po celé republice padaly výstavní trefy, které zvedly ze sedadel nejednoho fotbalového fanouška. Nechyběla parádní standardka, skvělý oblouček pod víko nebo výstavní rána z dálky. Která z tref ale byla ta NEJ?

Muamer Mešič

Jedna z parádních branek padla v duelu ČFL mezi Brozany a Ústím nad Orlicí. Ještě ve 36. minutě svítilo na světelném ukazateli skóre 0:0, pak však zaúřadoval domácí Muamer Mešič, který si po hlavičce ze středu hřiště na levé straně zpracoval balon, potáhl ho po hranici velkého vápna a bez rozmýšlení vystřelil. Jeho nadýchaná střela skončila v protilehlém horním růžku a zajistila Brozanům průběžné vedení. Ty nakonec přidaly ještě jeden gól a zvítězily nad Východočechy 2:0.

Michal Bublík

První poločas utkání Chotíkova proti Bolevci se pomalu chýlil ke konci, když si vzal slovo hostující Michal Bublík a výstavní brankou srovnal gólový účet na 1:1. Bolevecký fotbalista si po rohovém kopu z pravé strany u vzdálenější tyče skvěle zpracoval míč a výborným obloučkem umístil střelu rovnou pod víko. Jeho týmu to však nebylo nic platné. V utkání plzeňského krajského přeboru totiž nakonec ještě dvakrát inkasoval a ze hřiště odcházel s porážkou 2:3.

Filip Labuda

Dolní Benešov a Hodonín se o výhru v utkání Fortuna MSFL praly celý zápas dost vyrovnaně a ještě pět minut před koncem to po čtyřbrankové přestřelce vypadalo na remízu. To by však nesměl zakročit domácí Filip Labuda. Ten si postavil balon ke standardce kousek za velkým vápnem, přestřelil zeď a zacílil přesně k pravé tyči. Jeho dechberoucí gól navíc rozhodl. Dolní Benešov urval triumf 3:2 a zapsal do tabulky důležité tři body.

Matěj Bodlák

Mužstvo 0stré se v zápase Fortuna divize B proti Ostrovu ukázalo ve výborném světle a na konci druhého poločasu vedlo nad svým soupeřem už 4:2. Závěrečnou tečkou z 89. minuty zakulatil výsledek pátou trefou Matěj Bodlák. K míči se sice při standardní situaci z pozice několika metrů za velkým vápnem postavila hned trojice hráčů, do střely se nakonec opřel právě Bodlák, který dalekonosným projektilem úžasně zavěsil do levého horního rohu stanovil skóre na 5:2.