Slavné přihrávky – aprílový speciál: Když je z nahrávky pohroma

To je nádherná přihrávka… apríl! Ve fotbale nejsou vidět pouze zářivé pasy, ale i přihrávky, které se do dějin sice zapíší jako slavné, ale ne svou krásou, nýbrž neblahými následky. V našem aprílovém díle se můžeš podívat na čtyři vtipné momenty plus jeden bonusový.
Malá domů = velký problém

U první „slavné“ přihrávky, kterou rozebereme, hrají hlavní roli Češi, stáli však na správné straně. Úvodní zápas kvalifikace na EURO 2016, reprezentace remizuje s favorizovaným Nizozemskem 1:1 a v nastavení přijde rozhodující trefa.

Dočkal odcentruje do vápna, kde je pouze obránce Janmaat. Ten se rozhodne sklepnout balon hlavou pro gólmana Cillessena, jenže míč nasměruje mimo dosah nizozemského brankáře do tyče. Balon sice v brance neskončí, nicméně jako první k němu doběhne rychlonohý Václav Pilař a doklepne ho do sítě, Češi mohou na Letné slavit ohromně cennou výhru. Reprezentace následně kvalifikační skupinu A ovládla, a i díky této trefě si zahrála na mistrovství Evropy ve Francii. Naopak Nizozemce tento kiks hodně mrzel a stál je účast na Euru.

Je libo čtvrtfinále MS? Raději ne

Nyní se vraťme do minulého století, přesněji řečeno na mistrovství světa 1990 v Itálii. Fenomenální a kontroverzní gólman René Higuita, známý pro neobvyklý styl chytání, umění střílet góly, „scorpion kick“, ale také pro uvěznění na sedm měsíců za spolupráci s Pablo Escobarem, chytal za Kolumbii v osmifinále proti Kamerunu.

Duel bez branek došel až do prodloužení, ve které africký celek otevřel skóre. Šanci na srovnání utnula hrubka kolumbijského gólmana, jenž při snaze rozehrát nabídl míč útočníku Kamerunu Rogeru Millovi, který dopravil balon jednoduše do prázdné branky. Kolumbie se poté skutečně dočkala gólu, ten však po tomto failu znamenal jen snížení na konečných 1:2, nikoliv srovnání.

Kde jsem to jen nechal?

Další kuriózní situace se odehrála v utkání Bundesligy v sezóně 2017/2018 v utkání Mönchengladbachu proti Mohuči. Hostující gólman Robin Zentner dostane malou domů. Připravuje se na rozehrávku a kouká, koho by svým pasem našel. Měl ale raději sledovat balon, ten se mu odkutálí od nohy. Následná přihrávka naprázdno pobavila komentátory i fanoušky, Zentner však nakonec situaci zachránil a vyrovnávací gól pro Mönchengladbach z toho nebyl.

Proč nehraje s námi?

Vtipný moment nabídla i přihrávka ve třetí anglické lize. Michael Bostwick, hráč Peterboroughu United, rozehrává akci a vidí na levé straně volného spoluhráče. Také tam posílá míč, nicméně spoluhráč nereaguje a nechá balon dojít až za postranní čáru. Kde byl háček? Nebyl to totiž Bostwickův spoluhráč, nýbrž pořadatel ve žluté vestě, která se velmi podobala žlutým dresům, ve kterých nastupovali fotbalisté Peteboroughu.

Bonus: Ronaldova (ne)přihrávka

Když se z krásné střely stane přihrávka, nedopadne to dobře. Na vlastní kůži to pocítil i slavný Cristiano Ronaldo v přátelském utkání Portugalska se Španělskem v listopadu roku 2010. Ronaldo se rozběhne po levé straně, vymíchá dva protihráče a poté parádním lobem na zadní tyč překoná i gólmana Casillase. Míč už míří za brankovou čáru, jenže střídající Nani touží po gólu a ještě balon tečuje. Sudí však mává ofsajd a Ronaldo je pochopitelně naštvaný, jeho krásná akce neměla skončit přihrávkou do ofsajdu, ale gólem. Mrzet ho to ovšem nemuselo, Portugalci slavili hladkou výhru 4:0.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Náš FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně