Nepřízeň počasí? To nás nezastaví! Fanoušci opět zaplnili stadiony. Jen tak dál

12. 03. 2019 / Martina Kramerová

Článek náhled

Víkendové kolo FORTUNA LIGY sice provázelo aprílové počasí, fotbalové fanoušky ale nepřízeň přírodních živlů nezastavila. V ochozech jednotlivých stadionů si tak duely 24. kola vychutnalo navzdory silnému větru, dešti i sněhu dohromady takřka 47 tisíc příznivců. No není to paráda?

Zima, déšť, vítr. Občas i sníh. Uplynulý víkend fotbalovým fanouškům z pohledu počasí vůbec nepřál. Fotbalová liga přesto táhl. Milovníci fotbalu na nepřízeň přírody vůbec nedbali a vyrazili na stadiony, aby podpořili svá oblíbená mužstva. A není divu. Páté jarní kolo nabídlo nádherné souboje.

Zachumlaní v teplých svršcích, čepicích a rukavicích a s pivem v ruce na zahřátí pak mohli sledovat zajímavé zápasy a ještě zajímavější výsledky, jež 24. Kolo FORTUNA LIGY přineslo. Z pohledu návštěvnosti dokonce vytvořili jedno z nejvyšších čísel poslední doby.

Víkendových utkání se zúčastnilo celkem 46 912 diváků. Největší návštěvnost zaznamenali na pražské Letné, kam na ligový šlágr proti plzeňské Viktorii dorazilo více než 16 tisíc fanoušků. Ti se mohli radovat z vysokého vítězství, které jim Sparta připravila. Západočechům nasázela čtyři branky a vyhrála 4:0. Pozadu nezůstal ani největší sparťanský rival z Vršovic. Duel vedoucí Slavie s ostravským Baníkem vidělo 14 126 lidí. I oni měli možnost se radovat hned čtyřikrát. Sešívaní totiž porazili Ostravu rovněž 4:0.

Ani ostatní týmy se nemusely za počet fandících příznivců stydět. Zlínské fotbalisty podporovaly v mači s Duklou více než tři tisícovky, v Opavě si našly cestu do ochozů takřka čtyři tisíce diváků. Pěkná čísla zapsali i v Boleslavi, Karviné a Olomouci, kde se návštěva přiblížila třem tisícům. Nejméně fanoušků naopak přišlo podpořit Jablonec. Ani na severu Čech však nebylo prázdno.

Liga zkrátka momentálně táhne. Není nouze o zajímavé zápasy, výsledky a momenty. Právě návštěvnost je toho jasným důkazem. Jen tak dál, milí fanoušci.

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články