Fotbalové hry nadchly Ostravu! Vítězství na sněhu vyválčil tým AC Techtle a letí na Manchester

24. 02. 2019 / Martina Kramerová

Článek náhled

Foto: Přihraj

Zimní fotbalové hry se opravdu vydařily. V Dolních Vítkovicích se sešli milovníci fotbalu a vyzkoušeli si turnaj na sněhu i fotbalovou střelnici. Ti nejlepší si odnesli zájezd na Manchester United. Fanoušci, kteří dorazili, si akci skvěle užili.

Pod těžebními věžemi, vysokou pecí, koksovnou i aulou Gong. Nádherné kulisy Dolních Vítkovic hostily Zimní fotbalové hry. Do dějiště konání turnaje se od rána trousili zvědavci. A jak to dopadlo?

Fotbal na sněhu byl vynikající. Zimní fotbalové hry, které nabídly spoustu skvělé zábavy – fotbalový turnaj, sázkařskou tipovačku i tradiční Fortuna fotbalovou střelnici. První příchozí navíc získali jako dárek čepice a brýle od Fortuny. Akci spolukomentovali bývalí fotbalisté Luděk Zelenka a Petr Švancara, kteří se oba skvěle bavili a fanoušci s ním. 

Turnaje se zúčastnilo dvanáct mužstev, jež se nejprve utkala ve čtyřech skupinách. V té první se představil třeba výběr #fotbaljinak, v němž nastoupil youtuber Tomáš Touha. Ten ale svými spoluhráči sice po dvou porážkách nepostoupil dál. "Co se dá dělat, nevadí. Fotbal na sněhu jsem si maximálně užil, paráda!" komentoval turnaj.

Ve skupině B nastoupili Pussy Hunters, AC Techtle nebo florbalisti Krakenu Velehrad. Céčko se neobešlo bez týmu Ostravský Zábřeh, jenž v minulosti triumfoval na Fotbalové střelnici. Proti nim los postavil třeba mužstvo Area 114, šampiona Sněžné kopačky z loňského roku. Do skupiny D byl nalosován tým BO Ostrava sestavený z hráčů univerzitního hokejového týmu z Ostravy nebo Kokosy na sněhu, kterým postup ze skupiny utekl jen o fous.

Jako nejlepší se po zábavném dni plném vypjatých zápasů nakonec ukázal tým AC Techtle, který ve finále jednoznačně porazil mostecké Krstné syny. Vítězný celek si tak vybojoval fotbalový výlet na zápas Manchesteru United. Stejně tak získali letenky do Anglie i vítězové ze střelnice a nejlepší tipéři sobotních výsledků.

Všichni si akci na sněhu parádně užili. Kdo se zastavil určitě nelitoval skvěle stráveného sobotního času.

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články