Nejlepší výroky podzimu? Profláklá sestava Sparty, kompůjtr Souček i rumunská repre

Zimní pauza je tady. V letních a podzimních měsících se děly věci nejen na zeleném pažitu, ale i mimo něj. Některé z nich vtipně a výstižně glosovali hráči nebo trenéři. Jaký byl podzim z pohledu nejlepších hlášek?

„Kdyby mi to někdo takovýhle vývoj řekl před sezonou, tak ho obejmu a dám mu pusu.“

Trenér fotbalové Slavie Jindřich Trpišovský neskrýval po povedeném podzimu spokojenost. Dokonce měl tak povznesenou náladu, že chtěl všechny objímat a líbat. Možná už si někde cvakl vánočního punče. Ale proč ne. Kouč vedoucího celku ligy a lodivod týmu, co si zahraje v Evropě i na jaře? To šťopička neuškodí.

„Když je zvíře zatlačené do rohu, tak se začne bránit a je dvakrát silnější. My jsme začali kousat, je tam víc bojovnosti.“

Olomoucký brankář Miloš Buchta se svým týmem dvakrát za sebou prohrál a s Hanáky to vypadalo bledě. Pak se ozval trenér a poradil, aby jeho hráči probudili zvířecí instinkty. To udělali a začalo se dařit. Následovaly dvě remízy se silnými soupeři. Recept kouče zkrátka pomohl.

„V autobuse byla dobrá nálada. Věděli jsme sestavu dopředu.“

Krizi pražské Sparty, která v závěru podzimu zaměstnala snad všechny fanoušky v republice, využily v jednom z ligových kol i Teplice. A stoper Alex Král prozradil, proč. Letenského celku se rozhodně nebáli, ostatně jako nikdo. Navíc věděli, jak hosté nastoupí. Severočeský trenér Hejkal utekl na Stínadla právě ze Sparty. A to se vyplatí.

„Teď se půjdeme ožrat.“

Tak zavelel teplický útočník Jakub Hora po zápase s Libercem. Agilní forvard sestřelil mužstvo zpoza Ještědu svým gólem a okamžitě upaloval slavit. Pár dní předtím se mu totiž narodila dcera Sofinka. Po závěrečném hvizdu tak nebylo na práci nic lepšího než vyrazit miminko pořádně zapít. A Hora se tím rozhodně netajil. Proč taky. Při takové události se to zkrátka musí.

„Slávisté nejsou žádní supermani.“

Oj. Být sešívaným fotbalistou, možná to i zabolelo. Ale za současné situace? Ani náhodou. Zatímco červeno-bílí se vyhřívají na výsluní, Letenští klopýtají čím dál víc. Po jednom z nepovedených utkání si z frustrace ulevil Matěj Pulkrab. A nezapomněl si do Slavie rýpnout. Joo. Holt bledá závist.

„Teta se klepala jako ratlík.“

 Čí teta a kde? Přece tetička Lukáše Masopusta, která společně s jeho rodinou navštívila podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem. Fanoušky při něm překvapilo hodně nevlídné počasí. Zima, déšť a vítr. Navíc nezahřál ani gól, konečný stav totiž zůstal 0:0. Ale pro rodinu všechno.

„Souček? Je jak kompjůtr.“

Trenér Jindřich Trpišovský ukázal, jak moc důležitý pro něj je jeho záložník Tomáš Souček. Vyjádřil se o něm jako o počítači, na kterém stojí veškerá hra Slavie. Vysekl tak svému hráči výraznou poklonu. Hezky pěkně. Jen aby kompjůtr do jara nesešel.

Repre? Lákají mě výzvy. Měl bych chuť. Šel bych.“

Po konci trenéra reprezentace Karla Jarolíma se vyrojila spousta spekulací, které pasovaly do role nového vládce střídačky národního týmu řadu jmen. Skloňovali se i takoví trenéři, do nichž by nikdo nic podobného neřekl. V té době se však hodně dařilo Příbrami, a tak si začal její trenér Josef Csaplár myslet na vyšší příčky. Z hrušky spadl ale hned, vysněné místo nakonec zabral Jaroslav Šilhavý.

„Vemte si volno, žádné výmluvy neberu.“

Opava po letech postoupila zpět mezi elitu a její trenér Roman Skuhravý vzal oslavy po svém. Vyzval totiž všechny fanoušky, aby přišli velkou radost oslavit s jeho hráči na poslední domácí zápas. A to bez výjimky. Práce? Neexistuje. Všichni na stadion. Však kdo by se nenechal strhnout. Je vidět, že kouč fotbalem opravdu žije.

 „V autobuse taky neřvu na řidiče, že jede pomalu.“

V září se reprezentačnímu týmu moc nevedlo a čeští  příznivci se natolik naštvali, že na hráče začali pořvávat nelichotivá slova. Ostatně jako pokaždé, když se nedaří. To ale tentokrát naštvalo obránce Pavla Kadeřábka, který si na adresu „zlých“ fanoušků od plic ulevil. A přirovnal situaci k řidiči autobusu. Asi ještě MHDéčkem nikdy nejel.

„Spartu by měl sledovat spíš trenér Rumunů.“

Bývalý reprezentační trenér Karel Jarolím  ještě na podzim vybíral sestavu pro Ligu národů. A na otázku,  proč v nominaci chybí hráči Sparty, odpověděl hodně svérázně. Ale zato vtipně. Výrok musel pobavit nejednoho konkurenta Letenských. Sparťané se zase mohli smát o chvíli později. Když se kouč z lavičky národního týmu po nepřesvědčivých výsledcích pakoval.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně