Teplický Král rozlouskl tajemství! Marná Sparta? Věděli jsme sestavu. V autobuse byla dobrá nálada

Fotbalová Sparta se sice drží v první půlce tabulky, už pěknou dobu ale nezakusila slastný pocit vítězství. Tentokrát Letenští nestačili na Teplice a po špatných venkovních výkonech padla i domácí tvrz. Recept Severočechů? Žádný strach a trenér Hejkal.

Už je to poměrně slušný průšvih. Fotbalisté Sparty ve víkendovém kole ligy opět padli a momentálně asi nemají moc dobré spaní. Ze sna je budí noční můra porážek. Takových, jaké se jen tak nevidí. Kouzlo zahraničních hráčů nefunguje, nejde souhra, haprují penalty… Stejně tak jsou otrávení už i věrní fanoušci, možná dokonce víc. V nich se ale spíš vaří krev. Aby takhle špatně hrál jejich milovaný tým? K zbláznění.

Letenští naposledy vyrazili do boje na vlastním hřišti, kam přijely Teplice. Favorit ale „trpaslíka“ neskolil. Naopak se konala pomyslná výhra Davida nad Goliášem. I když těsná a s rozdílem jediné trefy.

Jedním z hrdinů zápasu byl mladý severočeský stoper Aleš Král, jenž vydeptal sparťanské útočníky a nedovolil, aby si mohli vychutnat radost z gólu. Sám nakonec přiznal, že vítězství nad celkem v rudých dresech je něco extra. „Proti Spartě jsem zatím nikdy nevyhrál, dosáhl jsem maximálně na remízu, takže si tenhle zápas budu určitě pamatovat,“ usmíval se.

Teplicím dopředu navíc pomohlo i vědomí, že na tom Sparta nebyla dobře už před vzájemným duelem. A právě to mohlo rozhodnout. Hosté přijeli do Prahy s tím, že nemají co ztratit. A také neztratili. „Když jsme viděli, v jakém stavu Sparta je, tak jsme sem jeli s čistou hlavou. V autobuse byla dobrá nálada, myslím si, že to bylo znát i na hřišti, že jsme uvolnění. Věděli jsme, že domácí nejsou v pohodě, ale pořád mluvíme o Spartě,“ upozornil, že svěřenci trenéra Hejkala nebrali nic na lehkou váhu.

Lodivod teplické střídačky díky své sparťanské minulosti skvěle přečetl soupeře a jeho tým se vůbec neměl čeho bát. Parádní příprava přinesla kýžené bodové ovoce. „To, že byl pan Hejkal předtím ve Spartě, nám hodně pomohlo. Měli jsme o ní podrobné informace. V podstatě jsme i věděli, v jaké sestavě nastoupí,“ přiznal Král.

Teplice svou výhrou jen prohloubily velkou krizi, která na pláni za Pražským hradem panuje. Ale v reakci na kritiku už Letenští stihli vytáhnout pěkný majstrštyk. Angažovali totiž nového hráče. A světe div se, je to zase cizinec.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně