Koubek? Chlape, zrovna proti nám, kroutil hlavou jablonecký Rada

Ne a ne se trefit. Jablonečtí hráči nedokázali v duelu Evropské ligy proti Rennes ani jedou skórovat a ztratili tak možnost získat další body. Všechny severočeské šance lapil český brankář ve službách Francouzů Tomáš Koubek. A tak si na něm trenér Petr Rada smlsnul.

Jablonec si ve čtvrtek odkroutil předposlední duel Evropské ligy a opět z něj odešel jako poražený celek. A to i přesto, že v zápase s francouzským Rennes rozhodně nebyl horší. Mužstvo ze Střelnice zradila vlastní koncovka. Fotbalisté v tradičně zelených dresech nedokázali dostat balon za brankovou čáru. Těsné vítězství 1:0 tak bral soupeř. 

„Jsem zklamaný z výsledku, ale ne ze hry. Je to pro nás hodně krušný a tvrdý. Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme hodně aktivní, vytvořili jsme si dost šancí, dokonce tři stoprocentní. Soupeř nás z jedné povedené akce potrestal a dostal se do vedení. I přesto jsme i nadále byli lepší, zase měli další možnosti, které jsme opět neproměnili. To nás trápí v celém průběhu Evropské ligy. Tohle byl z naší strany nejkvalitnější zápas. Ve dvojutkání s Rennes jsme byli lepším týmem,“ hodnotil utkání trenér Severočechů Petr Rada.

Na francouzském triumfu se perfektním výkonem podílel i český brankář Tomáš Koubek, jenž lapil řadu jabloneckých šancí. A tak si ho vzal řízný Rada po zápase na paškál. Ale jen v dobrém slova smyslu. „Podal jsem mu ruku a říkal mu: ty chlape, zrovna proti nám... Byl klíčovým hráčem Rennes. Ale přeju mu to. Je to kluk z našeho, z naší země, ať se mu daří,“ popřál upřímně hráči, který Jablonci vychytal vše, co se dalo.

Teď Severočechy čeká ještě poslední utkání s Kyjevem, v něm už však o nic nepůjde. Postup ze skupiny je dávno ztracený. To ale neznamená, že si Jablonečtí nemohou s Ukrajinci vylepšit reputaci. Rada by měl naordinovat pořádné hodiny střelby. Ať se stadion na Střelnici nemusí vzhledem ke svému názvu za své hráče stydět. A ani český fotbal v Kyjevě.

 

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně