Zazpívám si obě hymny, smál se před derby Hapal. Pak musel kousat prohru

Byla to bitva jako řemen. Los Ligy národů proti sobě opět svedl v derby dva sousedy a nesmiřitelné rivaly. A protože Slováky trénuje český kouč Pavel Hapal, měl zápas ještě pikantnější náboj. Před vzájemným soubojem se Hapal usmíval, pak mu úsměv na rtech zmrzl.

Na pondělní večer přichystala fotbalová Liga národů skutečnou lahůdku. Ve velké bitvě o body se totiž utkali dva nesmiřitelní a odvěcí rivalové – Češi a Slováci. Duel byl hodně speciální pro českého kouče Pavla Hapala, který se před nedávnem vydal zkusit trenérské štěstí právě k východním sousedům.

Navíc se svým týmem potřeboval zvítězit, aby udržel příslušnost ke skupině B. Před samotným derby tak nechyběly všetečné otázky na tělo, na něž Hapal s úsměvem odpovídal.

„Je to pro mě specifické v tom, že jsem zde doma. Na druhou stranu jsem tu jako trenér za Slovensko a udělám vše pro to, aby byl slovenský tým úspěšný,“ řekl o hodně zajímavé konfrontaci.

A nevynechal ani nějaký ten žertík. „Asi začnu pondělí tím, že si zazpívám obě hymny,“ vyprávěl vesele. „Ať se lidé baví. A ať my zůstaneme ti šťastnější,“ dodal vzápětí.

Pak svých vtípků ale musel litovat. Přestože jeho tým vyrazil do zápasu s velkým nasazením, výhru si z Edenu neodvezl. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého byli o něco úspěšnější v zakončení a urvali nad Slováky vítězství 1:0.

To svou brankou zařídili Patrik Schick a východní sousedé museli poraženecky klopit hlavy. Mezi nimi i Hapal, který při speciálním duelu ochutnal hodně silnou hořkost porážky. Jedno ho ale těšit může, nedaroval triumfu nikomu cizímu, ale „svým“.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně