Zabijačka i charita. Stará garda Opavy vyráběla laskominy a pomohla i dobré věci

Gardisté Opavy se jako každý rok sešli na oblíbeném místě a vytvářeli své oblíbené pochoutky. Bývalí fotbalisté se ale nepustili do hry na zeleném pažitu. Místo toho se zúčastnili tradiční zabijačky a navíc pomohli finančním darem nemocnému Přemečkovi. Paráda.

Umí toho daleko víc než jen fotbal a při tradiční každoroční akci to opět ukázali. Bývalí fotbalisté Opavy se zase po roce sešli v Prostředním dvoře, aby si užili společnou událost.

Ale nebyl to žádný sport, jak by se na hráče staré gardy slušelo. Opaváci totiž zaměřili všechny síly na uskutečnění zabijačky. S pomocí řezníka skolili statné prasátko a vyrobili z něj ty nejlepší zabijačkové pochutiny.

Při práci si vzájemně dopřáli na své adresy řadu vtípků a užili si vynikající odpoledne. Dokonce zavzpomínali i na staré dobré časy svého milovaného klubu.

„Všechno klaplo podle plánu. Tato zabijačka je pro nás vždy ideální příležitostí si pohovořit o všem možném. Od fotbalu po radosti i starosti běžného života,“ řekl pro webové stránky klubu Lumír Sedláček.

Exfobalisté ale také pomohli dobré věci. Zapojili se do Kabelkového veletrhu a poslali finanční příspěvek nemocnému Přemečkovi Ulmanovi. Takové tradice by si mohlo vzít do parády daleko víc hráčů. A Opava a její zabijačka? Ta si zaslouží obrovský aplaus.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně