Fortuna gól snů: Výstavní trefy a gólové parádičky opět nadchly diváky. Který byl nejlepší?

21. 11. 2018 / Martina Kramerová

S krásnými góly se i tentokrát doslova roztrhl pytel. Padaly především ve Fortuna ČFL, patent na výstavní trefy ale mají i v krajském přeboru. Luxusní rány z dálky, halfvoleje nebo povedené nůžky jsou toho důkazem. Která branka ale byla NEJ?

Martin Kocík

Třetiligová Kadaň si v zápase své soutěže poradila s Litoměřickem a zvítězila vysoko 5:1. Gólový účet zápasu načal ve 23. minutě Martin Kocík. A jeho branka rozhodně nebyla jen tak ledajaká. Domácí házeli na polovině soupeře aut, míč se ale dostal k hostům, kteří chtěli založit útok. Kadaňský snajpr jim to však nedovolil, rychle naběhl k volnému balonu a z první vyslal na litoměřickou svatyni takovou pumelici, že s ní gólman nemohl nic dělat. Rána zapadla k pravé tyči a Kadaň vykročila za vítězstvím.

Petr Falta

Tak to byla hodně velká parádička. Ústecký Petr Falta si v duelu Fortuna ČFL proti Karlovým Varům při vlastním autovém vhazování počíhal u pravé tyče, kam zamířil letící balon. Hostujícímu hráči sice clonil soupeř, to mu však nezabránilo v tom, aby vysekl kop ala nůžky a obloučkem poslal míč k protilehlé tyči karlovarské branky. Trefa polahodila oku diváků a navíc výrazně pomohla k výhře, Ústí si totiž odvezlo z Varů triumf 2:1.

Petr Hovorka

Chvíli před koncem poločasu se v utkání jihočeského krajského přeboru mezi Dražicemi a Čimelicemi bojovalo o každý centimetr hrací plochy. Na světelném ukazateli svítilo skóre 1:1 a obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu. Povedlo se to hostujícímu celku, za který se parádně trefil Petr Hovorka. Ten zakončil krásnou akci po přihrávce z pravé strany, když balon napálil na hranici pokutového území z halfvoleje tak dobře, že se prudká střela zatřepetala v síti.

Ivan Šollar

Domažlice vedly v zápase ČFL nad Brozany ve 30. minutě 1:0. Domácím se ale povedlo po půlhodině vyrovnat. Důležitý zásah zaznamenal Ivan Dollar, který po krátkém příklepu před polovýsečí pokutového území vypálil placírkou. Nebezpečná rána skončila pod břevnem a Brozanští mohli slavit. Víc důvodů k radosti už ale neměli. Domažlice přidaly ještě jednu branku a zvítězily těsným rozdílem 2:1.