Gólostroj srazil Světlušky, Bídníci přejeli Traktor. Cože? Není to blázinec. Jen se hrála Hanspaulka

Češi jsou známí vtipálci, a to na všech frontách. Speciální humor se odráží i na názvech týmů v Hanspaulské lize. O úsměvný název tu totiž zakopnete stejně často jako o drn na hřišti. Které z nich jsou nejlepší? A co jimi chtěl básník říct?

Dejnámbůra, Lokomotiva, Suchá dáseň… Je jich celá řada. V Hanspaulské lize se člověk nestačí divit, kolik týmů s podivnými názvy se v ní vyskytuje. A to i když nezačnete pátrat, co se za zajímavým jménem skrývá. Proto je potřeba popustit uzdu fantazii.

Kde většinou probíhají porady před zápasem a rozbory po utkání? Na tréninku, v kabině, v klubovně. Nejeden tým ale probírá taktiku zcela jinde. A to v oblíbené hospůdce, a navíc s patřičnou životosprávou – klobáskou s křenem na stole a půllitrem piva v ruce. Netají se tím třeba mužstvo Restaurace U Pecků, které se svou milovanou putykou chlubí i v názvu. Aspoň manželky a přítelkyně vědí, kde své miláčky o víkendu hledat.

Někteří hráči zase platí za milovníky německého fotbalu, a tak se podle nich i jmenují. Třeba jako Hertha. Nechybí ani fotbalisté, kteří jsou hrdí na svou rodnou hroudu a dávají to patřičně najevo. Největší patrioty najdete na Pankráci, na Břevnově nebo ve Vršovicích. Fanoušek podle toho pozná, kde se hraje nejsuprovější fotbal a odkud naopak pocházejí nejnešikovnější „dřeváci“.

V týmu je hodně důležitá atmosféra, proto často nechybí klubový teambuilding. Takovou akci si zřejmě udělali Smutní potápěči. A proč zrovna smutní? Společné potápění asi nepřineslo kýžené ovoce. A není divu, Vltava přece není Jadran.

Nad mančaftem Traktor humus je snad radši lepší nepolemizovat, „smrdí“ to totiž pořádným průšvihem. Stejně jako  umístění „polního“ celku, jenž figuruje v tabulce své soutěže až na posledním místě. Oproti týmu Les Miserébles (překládej Bídníci) je to ještě slabý odvar. Z těch je totiž cítit prostý alibismus. Vždyť kdo na sebe už dopředu práskne, že hraje jako ponocný?

Vládci Prahy své výkony zas trochu nastřelili. Místo vrcholu tabulky jsou až šestí. Tady by měl někdo začít uvažovat nad změnou. Králové bez koruny jsou přece pro smích. A co teprve Sedm zbabělých. Ti by možná na hřiště ani neměli vylézat. Spíš by to chtělo pořádný dům hrůzy. Správný chlap se přece nebojí. O mužstvu FC Debakl nemluvě. Název je vyloženě optimistický.

Kdo svému jménu alespoň trochu dostává? Gólostroje – těm v jejich skupině patří vedoucí příčka a během osmi duelů nasázely už 52 branek. Z takového týmu jde teprve strach. Světlušky vás na druhé straně vyloženě rozněžní. Pokračovat by se dalo dál, týmů a skupin je v „Hanspaulce“ nepočítaně.

V dalším díle zjistíme, jak jednotlivé týmy ke svým názvům skutečně přišly. Těš se na to!

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně