Parádní volej a střely z dálky. Výstavní trefy se rodily jako houby po dešti

13. 11. 2018 / Martina Kramerová

První listopadový týden nabídl fanouškům nižších soutěží opět parádní gólové hody. Nejkrásnější branky byly tentokrát k vidění v divizi, MSFL či v kraji. Zaujal například volej uničovského Komendy, nebo dalekonosná rána Zierise v divize. Který gól se nejvíc líbil vám?

Vítězslav Janda

Cheb rozstřílel v duelu karlovarského krajského přeboru Union Nové Sedlo pěti góly. Na kanonádě se podílel parádní brankou také Vítězslav Janda. Ten dostal v 61. minutě za stavu 2:0 přihrávku přes šířku hřiště k pravé lajně a vyrazil neohroženě dopředu. Naběhl si takřka na hranici pokutového území, odkud vyslal velice nepříjemnou polovysokou ránu, která se zatočila ke vzdálenější tyči. Gólman soupeře se pro balon natahoval marně a potřetí kapituloval. A zpráva pro groundhoppíky. Tento chlapík pod jménem na instagramu vitajanda dává krásné fotky z českých fotbalových luhů a hájů.

Petr Zieris

V utkání Fortuna divize C mezi Turnovem a Trutnovem běžela 69. minuta, když nastal zlomový moment zápasu. Bitva byla do té doby vyrovnaná a na ukazateli svítilo skóre 1:1. Trutnovský Petr Zieris však pro svůj celek vyválčil průběžné vedení. Kousek od výseče středového kruhu si zpracoval míč, potáhl ho směrem k brance protivníka a z velké dálky překvapivě vypálil. Rána skončila v pravém horním růžku a hosté se mohli radovat. Nakonec přidali ještě další dvě trefy a zvítězili 4:1.

Jan Michalec

Hlučín si ve střetnutí MSFL s Uherským Brodem na domácím hřišti vypracoval tříbrankový náskok, který držel až do začátku 59. minuty. Pak se hostům podařilo snížit. Krásnou trefou vykřesal pro Uherskobrodské naději Jan Michalec, jenž si došel pro krátkou přihrávku od svého spoluhráče, narovnal si balon na pravou nohu a skvěle vystřelil. Projektil z oblasti před velkým vápnem navzdory snahám jednoho z obránců zaplul k pravé tyči a rozvlnil domácí síť. Hostujícímu týmu to však nebylo nic platné, gólový účet už se neměnil a Hlučín vyhrál 3:1.

Tomáš Komenda

V dílně s názvem MSFL se urodila i další parádní branka. A to v zápase Hodonína s Uničovem. O výstavní „zářez“ se postaral hostující Tomáš Komenda, který na malém vápně zareagoval na hlavičkový příklep spoluhráče a ranou v pádu a z voleje umístil balon k levé tyčce. Gólman se za střelou jenom ohlédl. Hosté nakonec zvítězili 4:1 a kromě parádního zásahu se tak mohli radovat i z tříbodového triumfu.