Salahova socha vzbudila emoce. Čtrnáctiletý mladík překonal rekord

08. 11. 2018 / Michal Janoštík

Článek náhled

Foto: Přihraj

Italský klub v rukou Čecha, Salahova nepovedená socha nebo neskutečný úspěch již ve čtrnácti letech, to vše vlní sítěmi.

Křetínský a AS Řím? Kdo ví.

 

Tak to byla bomba, která obletěla v týdnu fotbalový svět! Italská média vyrukovala s informací, že majitel Sparty Daniel Křetinský by rád koupil AS Řím. Informace se ale zatím nepotvrdila, ba naopak, byla spíše negována. Spekulace mluvily o částce 600 milionů eur, které měl Křetínský nabídnout. Jak se ale říká, tak na každém šprochu, pravdy trochu. Dočkáme se v dohledné době nějaké zajímavé změně a rozšíření českých majitelů v zahraničí? Pro český fotbal by to mohla být velmi zajímavá investice, tak uvidíme.

Prosadit se v nejvyšší lize jde i ve čtrnácti

 

To se jen tak nevidí. V Paraguayi nastoupil v nejvyšší lize čtrnáctiletý mladík, který v derby vsítil branku a stal se nejmladším střelcem ligy v historii. Fernando Ovelar odehrál ve dresu Olimpii Asunción teprve druhý zápas, při zakončení po kolmé přihrávce za obranu se ale zachoval jako zkušený mazák. Nezazmatkoval ani na chvíli a chladnokrevně přehodil vyběhnuvšího brankáře. Stadion propadl v jásot a mladík samozřejmě také. Vždyť doteď držel rekord hráč téměř o tři roky starší.

Salahova socha se moc nepovedla

 

Ne vždy se povede, co se má. Své o tom ví umělkyně Mai Abdallaha, která se pustila do ztvárnění sochy Muhammada Salaha. Snaha upřít nejde, roztažené ruce, výraz štěstí, ale nepříliš podobná tvář a účes. Jak si někteří fanoušci všimli, socha spíše připomíná herce Daniela Sterna, neboli představitele zloděje Marleyho ze známého filmu Sám doma. A co říkáte vy? Salahovi se socha moc nelíbila...

#Vlní sítěmi
Nejnovější : články