První polovina fotbalových víkendů patří Spartě, druhou mají raději na Slavii

04. 11. 2018 / Přihraj

Článek náhled

Derby je tady. V tématu týdne jsme se zaměřili, ve které dny se daří kterým klubům. Pojďme se tedy podívat, jak je tomu v případě derby.

Od samostatnosti ligy v sezoně 1993/1994 se Sparta se Slavií potkaly už čtyřipadesátkrát. Nejvíce zápasů vyhrála Sparta – 25, téměř polovinu. Dvacet zápasů skončilo remízou a devětkrát se radovala z vítězství Slavie.

Jak to vypadá v jednotivé dny? Začněme pátkem. Derby se hrálo od roku 1993 v pátek jen třikrát a byly z toho dvě remízy a jedna výhra Sparty. Zajímavější jsou informace o hlavních hracích dnech – sobotě a neděli.

Sobota je z pohledu sparťanů zkrátka ideálním dnem pro derby. Ze 17 zápasů v sobotu Letenští 11 vyhráli a pouze jeden prohráli. Ostatních šest skončilo remízou.

Letos se ovšem hraje derby v neděli, a ta výrazně více svědčí Slavii. Ze 16 nedělních derby zvítězila Slavia čtyřikrát. Zdá se to jako malé číslo, jenže sešívaní vyhráli za 25 let jen devět derby a z toho skoro polovinu právě v neděli. Navíc dalších pět nedělních dostavení skončilo remízou.

Vůbec nejraději mají, co se týče soubojů se Spartou, v Edenu pondělí. Ze šestnácti pondělních derby Slavia vyhrála opět čtyři, šest skončilo remízou a šest vítězstvím Letenských.

Dvakrát se derby hrálo dokonce ve středu, pokaždé s nerozhodným výsledkem.

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články