O titulech Plzně rozhoduje neděle, Boleslav hraje stabilně ať je pátek, sobota nebo pondělí

01. 11. 2018 / Přihraj

Článek náhled

Foto: Přihraj

Hrát jenom o víkendu, nebo i v pátek a pondělí? Diskuze mezi fanoušky i odborníky na toto téma jsou hodně časté. Každý den má své výhody. Podívali jsme se na to jinak. Komu svědčí sobota? A komu zase pondělí, nebo pátek?

Věděl jsi, že vůbec nejhorší výkony ve všední dny předvádí ve FORTUNA:LIZE Slovácko a Karviná? Tyto kluby sbírají v pátek a v pondělí 16, respektive 13 (!) procent možných bodů, které mohly v dané dny získat.

Zajímalo nás, které dny svědčí kterému týmu. Posbírali jsme data za poslední tři sezóny a přidali čísla i z té aktuálně probíhající. Který tým je expert na víkendy, a kterému to jde zase ve všední dny? Není asi velkým překvapením, že nejvíce bodů nasbírali jak o víkendech, tak ve všední dny nejsilnější ligové týmy Plzeň, Slavia a Sparta.

Nejlepší víkendy má Plzeň. Během nich posbírala 73 % možných bodů, to se nikomu jinému nepodařilo. V závěsu jsou Slavia (67 %) a Sparta (63 %).

Komu se naopak o víkendu nedařilo? Nejméně možných bodů vydolovali Příbram a Ostrava. U obou dvou to znamenalo v některé se sezon i sestup. Průměrně tyto týmy získaly o víkendu přibižně 30% možných bodů.

Nepříliš oblíbené jsou na Spartě soboty, kdy Letenští získali necelých 60 % možných bodů. Jejich hlavní konkurenti Plzeň a Slavia se oba přehoupli přes 70 %. To už je velmi výrazný rozdíl.

S nadsázkou by se dalo říci, že o titulech Plzně rozhodovala neděle. Poslední den v týdnu Viktoriánům svědčí, získali v něm jako jediní přes 70 % bodů, Sparta i Slavia se pohybují výrazně níže.

Pokud se někde těší až skončí víkend a bude pondělí, je to na Letné. Z pondělních zápasů získávají sparťané 83 % možných bodů, což je suverénně nejvíce v celé soutěži. Mimochodem, mimo víkendy Sparta prohrála jen 1 ze 17 zápasů. Opakem je Slovácko, které vyhrálo 1 z 8 zápasů mimo víkend. A taková Opava v letošní sezoně bodovala zatím jen v sobotu.

Ve všední dny, pondělí a pátek, vládnou pražská S. Sparta vybojovala v těchto dnech 74 % možných bodů a Slavia 73. Plzeň je za nimi se 71 %. Ve všední dny se ještě poměrně dařilo Baníku, který dokázal získat přes 56 % možných bodů.

Suverénně nejstabilnější výkony podává Boleslav, která jak o víkendech, tak ve všední dny nasbírala 52 % bodů.

Co z toho tedy vyplývá? Hrací termíny mimo všední dny nejméně vyhovují Slovácku a Karviné, naopak nejvíce Spartě, Slavii, ale i Baníku, který měl v získávání bodů dvakrát lepší úspěšnost než o víkendu.

Víkendy naopak z tohoto pohledu svědčily Jablonci, Slovácku, Karviné, Opavě, ale i Olomouci. Tyto týmy si o víkendu vedly výrazně lépe než ve všední dny.

Pár dalších zajímavostí…

Příbram za poslední tři a půl sezony nikdy nevyhrála v neděli (2 remízy, 13 porážek).

Plzeň za poslední tři a půl sezony nikdy neprohrála v pátek (7 výher, tři remízy).

Baník za poslední tři a půl sezony v neděli vyhrál 1 z 11 zápasů.

Mladá Boleslav za poslední tři a půl sezony nevyhrála v pondělí, Karviná nevyhrála v pátek.

Slovácko v loňské sezoně vyhrálo jen zápasy v sobotu (6 zápasů).

Sparta v loňské sezoně vyhrála všech 5 zápasů v pátek.

Baník loni nevyhrál žádný ze 6 zápasů v neděli.

Příbram v sezoně 2016/2017 uhrála mimo soboty jediný bod.

Slavia v mistrovské sezoně 2016/2017 získala v sobotu 85 % a jediný zápas v sezoně prohrála v neděli.

Hradec Králové v sezoně 2016/2017 prohrál všechny 4 zápasy ve všední dny.

Příbram v sezoně 2015/2016 prohrála všech 7 zápasů v neděli.

Zlín v sezoně 2015/2016 prohrál všechny 4 zápasy v pátek.

Dukla v sezoně 2015/2016 v pátek neprohrála žádný zápas (5 výher, 2 remízy).

Baník v sezoně 2015/2016 prohrál všechny 4 zápasy v neděli, Olomouc všechny 3, Teplice nevyhrály žádný ze 6 nedělních utkání (2 remízy, 4 prohry).

#Zaměřeno na fanoušky
Nejnovější : články