Hlavou, kolenem, nártem... Ve Fortuna Gólu snů opět padaly krásné góly. Který byl ten NEJ?

30. 10. 2018 / Martina Kramerová

Článek náhled

Krása střídala nádheru. Ve víkendových soutěžích padaly opět unikátní branky, které si zaslouží velký potlesk. Která z nic byla nejlepší? Tentokrát dominovaly dalekonosné rány k tyči a nechybělo ani parádní sólíčko. Který gól se vám líbil nejvíc?

Martin Matoušek

Na stadionu v Týništi nad Orlicí běžela 35. minuta, když se po přihrávce z hranice velkého vápna dostal k balonu Martin Matoušek a pohotovou ranou z první parádně zavěsil. Jeho polovysoká střela zamířila přesně k tyči. Brankář soupeře z Nového Města nad Metují se natahoval zcela marně a musel uznat kapitulaci. Což ostatně udělal ještě čtyřikrát. Týniště na domácí půdě zvítězilo vysoko 5:0 a vyprovodilo Nové Město bez bodu a s ostudou nepopulárního "bůra".

Jan Franc

Tak to byla parádička jaksepatří. Fanoušci ji mohli vidět na vlastní oči v zápase ústeckého krajského přeboru Modlany versus Lovosice. V 50. minutě se kousek za půlící čarou dostal k balonu Jan Franc, který předvedl neskutečné sólíčko zakončené brankou. Nejprve si balon zpracoval nohou, poté hlavou, nohou a ještě kolenem. Nakonec si balon nechal odrazit o zem a z halfvoleje prudce vypálil. Jeho projektil z dálky zapadl k pravé tyči a domácí se dotáhli na dostřel soupeři. Navzdory výstavní trefě se přesto radovaly Lovosice, které vyhrály 3:2.

Radek Hrdý

V 55. minutě vedl Mostecký FK v duelu Fortuna divize B nad týmem Neratovice-Byškovice už 3:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si dojde pro hladký triumf. Aby to bylo snadné vítězství, nesměl by být v kádru hostů Radek Hrdý. Ten právě chvíli po přestávce ukázal domácím, zač je toho loket. Kousek za výsečí středového kruhu si zpracoval skákavý balon a povedeným dalekonosným lobem zacílil do pravého horního růžku mostecké svatyně. Neratovice-Byškovice se tak nadechly k lepšímu výkonu a pořádně domácím zatápěly. I tak padly 2:3.

Jan Šmidrkal

Poříčany si v zápase středočeského krajského přeboru proti Vykáni hýčkaly těsný jednobrankový náskok. To jim ale nezabránilo v tom, aby skóre ještě zvýraznili. O druhou trefu hostů se postara Jan Šmidrkal, který ve 27. minutě dostal přihrávku zleva takřka na hranici pokutového území a okamžitě vystřelil. Jeho rána bodlem nabrala slušnou rotaci a zakroutila se k levé tyči. Zvýšení gólového rozdílu se navíc v konečném zúčtování hodilo, Poříčany zvítězily 3:1.