Zima, vítr, déšť a bezbranková remíza. Teta se klepala jako ratlík, glosoval derby Masopust

Jabloncem se prohnalo počasí, ve kterém by ani psa nevyhnal. Přes tři tisíce fanoušků si ale dalo říct a vyrazilo na severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem. K jejich smůle je nezahřál ani jeden gól. V zimě se dokonce třásla i rodina Lukáše Masopusta. Hlavně teta.

Zíma a nevlídno. Takové počasí museli skousnout fanoušci, kteří se o víkendu vydali na severočeské derby mezi Jabloncem a Libercem. Ti, kdo se těšili, že je zahřejí parádní góly, měli smůlu. Museli se spokojit jen s vlastním teplým oblečením. Duel dvou odvěkých rivalů totiž skončil bezbrankovou remízou.

Bez fotbalového koření ale zápas zůstat nemusel, rozhodčí Jílek totiž nařídil čtvrthodinu před závěrečným hvizdem po faulu na Masopusta penaltu. K její exekuci se však nepostavil dotčený hráč, ale Jakub Považanec. Ten darovanou šanci trestuhodně zahodil a jablonecká lavička se chytala za hlavu.

„Škoda, že jsme to nedali. Byl to důležitý moment,“ řekl o osudové chvíli sám Masopust. Zároveň ale přiznal, že jeho týmu zápas celkově nevyšel. „Nevyšlo nám to hlavně gólově, nedá se nic dělat. Byl to bojovný zápas, počasí moc nepřálo hře po zemi a míče spíš létaly vzduchem,“ nezapomněl zmínit ani počasí, které nebylo přívětivé ani pro hráče, ani pro fanoušky.

V zimě, dešti a větru „trpěla“ dokonce i záložníkova rodina. Proto se nedivil, že si do ochozů našlo cestu jen něco málo přes tři tisíce diváků.  „Nemůžeme nikoho nutit, navíc v tomhle počasí. Byla zima a pršelo. Vím, o čem mluvím: měl jsem na tribuně rodinu a teta se klepala jako ratlík,“ přiznal. Teď se navíc blíží listopad a liga poběží ještě dlouho. Pořiďte si hodně teplé svršky, bude hůř.

Fortuna
GÓL snů

Poslední vítěz
Jan Novák
FC Kosmonosy

Můj FOTBAL
živě

Fotbalový svátek na jakémkoli stadionu v ČR

Fotbalová
střelnice

Poslední vítěz
Kobliháři
Sparta vs Slavia

Mobilní
aplikace

Sázej s naší aplikací jako profesionál

Přihraj kámoše a prožívejte adrenalin společně