Groundhoppík se chystá o víkendu do Kamenného Přívozu, klubu s dlouhou tradicí

25. 10. 2018 / Matěj Vybíral

Článek náhled

Foto: SK Vrané nad Vltavou

O víkendu čeká okres Praha – Západ zápas mezi Kamenným Přívozem a Vraným nad Vltavou. Na utkání se vypraví i náš groundhoppík.

Groundhoppík se o víkendu vydá do Středočeského kraje, kousek za Prahu. V rámci okresního přeboru se tu utká TJ Kamenný Přívoz s Vraným nad Vltavou. Domácí klub má přitom velmi zajímavou historii.

O vznik klubu v Kamenném přívoze usilovali už ve dvacátých letech minulého století, klub ale nakonec vznikl až v roce 1930. Nastartovat klub v době hospodářské krize nebylo vůbec jednoduché. Peníze na dresy klub sehnal například z dobrovolných příspěvků.

Jednoduché to nebylo ani se zázemím. Pamětník Ladislav Fuchs vzpomíná na stavbu fotbalové plochy: „Získali jsme pozemek na stavbu hřiště a hned jsme začali s úpravami. Ručně, s krumpáčem a lopatou. Pomáhalo i mnoho nečlenů.“

V roce 1933 se Kamenný Přívoz sloučil s SK Kamenný Újezdec a vznikl nový klub SK Požáry. V Požárech totiž bylo mnoho hráčů zaměstnáno v kamenickém závodě a odtud přicházela veliká materiální podpora, stejně tak se klub dotoval z plesů nebo divadelních představení.

Přes mnoho názvů prošel klub až k dnešnímu TJ Tatran Kamenný Přívoz. Ve své historii také často měnil soutěže. Za dob svých největších úspěchů odehrál sezóny v první nebo druhé třídě a přátelský zápas třeba proti slavné Viktorii Žižkov, jindy se však Kamenný Přívoz potácel v nižších soutěžích, případně se zde fotbal několik let nehrál vůbec.

Poslední tři sezóny Tatran usadil ve III. třídě okresu Praha – Západ ve skupině A. V letošním ročníku má za sebou devět zápasů, ze kterých vybojoval devět bodů za tři vítězství a okupuje 11. příčku z celkem čtrnácti celků.

#Groundhoppík doporučuje
Nejnovější : články